E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Lorenc Vangjeli

Etiketim: Lorenc Vangjeli

Rama e di çfarë dosjesh ka pas Saimirit, Dakos, dy deputetëve...

... Ai di gjithashtu se çfarë e rrezikon Dakon e Durrësit nga çfarë ju tha si paradhënie nga Basha. E bashkë me të, edhe...

Projekti që bashkon Artan Hoxhën, Lorenc Vangjelin dhe Preç Zogajn

Gazetari Artan Hoxha dhe dy analistët e njohur Preç Zogaj dhe Lorenc Vangjeli do të nisin nga sonte emisionin e tyre politik në TVSH. Për...

Inis Gjoni, poker jete në Teatrin Kombëtar

Nga Lorenc Vangjeli Një kryq komik nga SHBA ku secili është edhe viktima që gozhdohet, edhe gozhda që mbërthen viktimën Nëse nuk do të gjykohej nga...

Të gjithë njerëzit që tradhëtuan Saimir Tahirin

Nga Lorenc Vangjeli Saimir Tahiri është babai i një djali të mrekullueshëm gjashtë vjeçar. Me të gjitha gjasat ai është dhe do të jetë i...

Ka diçka të djathtë midis Ilirit dhe Gramozit

Nga Lorenc Vangjeli Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pushtoi të enjten foltoren e parlamentit. Ai kushtëzoi dështimin e seancës së rradhës dhe nuk paralajmëroi...

Laviret e vërteta janë seksi dhe flasin vetëm për moral

Nga Lorenc Vangjeli Policia në fillim, por edhe prokuroria dhe gjykata identifikuan, goditën dhe shkatërruan një rrjet kriminal që kërcënonte sigurinë morale të shoqërisë shqiptare....

Politika, keqkuptimi banal jo vetëm i Lul Bashës

Basha dhe jo vetëm Basha, ende nuk e kanë të qartë se politika është profesion. Njëlloj siç është profesion të jesh mjek, hidrauliku, jurist...

Në ato maja rripa-rripa dhe opozita bashkohet duke u ndarë

Nga Lorenc Vangjeli Tirana politike prodhon pafund histori, edhe ateherë kur politika e saj është më së paku mediokre e qesharake. Mungesa e seriozitetit dhe...

As Shabani dhe as Artani

 Për të ndërtimet pa leje dhe dramatvetjake të tyre, paguajnë ata që janë marë vetëm me dheun e vazove me lule në ballkone dhe...

Zgjatet zinxhiri i paudhësive, të paudhët po shtohen

Nga Lorenc Vangjeli As topi nuk ju ka bërë mureve të kështjellave atë që ju ka bërë robi dhe vetëm g…pi i ka ngrënë kokën...

EDITORIAL

Sot Kuvendi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane

Këtë të shtunë PD-ja zhvillon Kuvendin e saj. Gjatë këtyre viteve selia demokrate ka kaluar nëpër shumë...

FORUM

“Herët e para” të Ilir Metës si thyerje e tabuve të një Presidenti

Nga Gëzim Saliu -  Ishin thuajse të gjithë të sigurt se Ilir Meta do ishte një President ndryshe...

Me Ramën nuk mund të negociohet

Nga Kastriot Islami - Studentët e kanë kuptuar se Rama është një monstër… prandaj nuk pranojnë të negociojnë...