E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Lorenc Vangjeli

Etiketim: Lorenc Vangjeli

Fituesit e “Njeriut të Vitit 2017”: Ramush Haradinaj, Shefqet Kastrati, Ylli...

Redaksia "Koha Jone" prej datës 1 dhjetor deri me 29 dhjetor 2017 kishte online www.kohajone.com sondazhin për POLITIKANI I VITIT, BIZNESMENI I VITIT, MODERATORI...

Paqja në Parlament më e frikshme se lufta në rrugë

Nga Lorenc Vangjeli Tre ditët pas protestës antiprokuror e mbyllën ciklin e tyre. Të premten në mbrëmje vonë mbarojnë emisionet politike në televizione. Fevziu, Balla,...

Ndodhi, politikani Berisha bëhet edhe bodyguard…

Nga Lorenc Vangjeli Skena kur Sali Berisha përleshet fizikisht me gardistët është një emblemë politike e pabesueshme. Njeriu që ka kushtëzuar me portretin e tij...

Shqipëria, si një kartë krediti për hipokritët

Nga Lorenc Vangjeli Festat e Nëntorit, ashtu siç i quanin dikur komunistët, janë një shans i shkëlqyer për shpërthime ndjenjash patriotizmi në vend. Edhe këtej,...

“Java” në RTSH: Profili i kryeprokurorit të ri

Emisioni “Java në RTSH” komenton këtë javë momentin delikat të vakuumit të krijuar në mbarim të mandatit të kryeprokurorit Lalla. Në studio me Preç...

Rama e di çfarë dosjesh ka pas Saimirit, Dakos, dy deputetëve...

... Ai di gjithashtu se çfarë e rrezikon Dakon e Durrësit nga çfarë ju tha si paradhënie nga Basha. E bashkë me të, edhe...

Projekti që bashkon Artan Hoxhën, Lorenc Vangjelin dhe Preç Zogajn

Gazetari Artan Hoxha dhe dy analistët e njohur Preç Zogaj dhe Lorenc Vangjeli do të nisin nga sonte emisionin e tyre politik në TVSH. Për...

Inis Gjoni, poker jete në Teatrin Kombëtar

Nga Lorenc Vangjeli Një kryq komik nga SHBA ku secili është edhe viktima që gozhdohet, edhe gozhda që mbërthen viktimën Nëse nuk do të gjykohej nga...

Të gjithë njerëzit që tradhëtuan Saimir Tahirin

Nga Lorenc Vangjeli Saimir Tahiri është babai i një djali të mrekullueshëm gjashtë vjeçar. Me të gjitha gjasat ai është dhe do të jetë i...

Ka diçka të djathtë midis Ilirit dhe Gramozit

Nga Lorenc Vangjeli Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pushtoi të enjten foltoren e parlamentit. Ai kushtëzoi dështimin e seancës së rradhës dhe nuk paralajmëroi...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...