E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Lorenc Vangjeli

Etiketim: Lorenc Vangjeli

Shqipëria, si një kartë krediti për hipokritët

Nga Lorenc Vangjeli Festat e Nëntorit, ashtu siç i quanin dikur komunistët, janë një shans i shkëlqyer për shpërthime ndjenjash patriotizmi në vend. Edhe këtej,...

“Java” në RTSH: Profili i kryeprokurorit të ri

Emisioni “Java në RTSH” komenton këtë javë momentin delikat të vakuumit të krijuar në mbarim të mandatit të kryeprokurorit Lalla. Në studio me Preç...

Rama e di çfarë dosjesh ka pas Saimirit, Dakos, dy deputetëve...

... Ai di gjithashtu se çfarë e rrezikon Dakon e Durrësit nga çfarë ju tha si paradhënie nga Basha. E bashkë me të, edhe...

Projekti që bashkon Artan Hoxhën, Lorenc Vangjelin dhe Preç Zogajn

Gazetari Artan Hoxha dhe dy analistët e njohur Preç Zogaj dhe Lorenc Vangjeli do të nisin nga sonte emisionin e tyre politik në TVSH. Për...

Inis Gjoni, poker jete në Teatrin Kombëtar

Nga Lorenc Vangjeli Një kryq komik nga SHBA ku secili është edhe viktima që gozhdohet, edhe gozhda që mbërthen viktimën Nëse nuk do të gjykohej nga...

Të gjithë njerëzit që tradhëtuan Saimir Tahirin

Nga Lorenc Vangjeli Saimir Tahiri është babai i një djali të mrekullueshëm gjashtë vjeçar. Me të gjitha gjasat ai është dhe do të jetë i...

Ka diçka të djathtë midis Ilirit dhe Gramozit

Nga Lorenc Vangjeli Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pushtoi të enjten foltoren e parlamentit. Ai kushtëzoi dështimin e seancës së rradhës dhe nuk paralajmëroi...

Laviret e vërteta janë seksi dhe flasin vetëm për moral

Nga Lorenc Vangjeli Policia në fillim, por edhe prokuroria dhe gjykata identifikuan, goditën dhe shkatërruan një rrjet kriminal që kërcënonte sigurinë morale të shoqërisë shqiptare....

Politika, keqkuptimi banal jo vetëm i Lul Bashës

Basha dhe jo vetëm Basha, ende nuk e kanë të qartë se politika është profesion. Njëlloj siç është profesion të jesh mjek, hidrauliku, jurist...

Në ato maja rripa-rripa dhe opozita bashkohet duke u ndarë

Nga Lorenc Vangjeli Tirana politike prodhon pafund histori, edhe ateherë kur politika e saj është më së paku mediokre e qesharake. Mungesa e seriozitetit dhe...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...