E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Lorenc Vangjeli

Etiketim: Lorenc Vangjeli

Dy pika në hapësirë që i bashkon vetëm një dilemë

"Në të djathtë është po e njëjta histori. Gati një muaj më parë, Partia Demokratike shpiku tre kushte për rikthim në parlament, por tha...

Një gozhdë më shumë për kryqin e Ardit Gjebreas

"Arditi ishte viktima perfekte e javës për të shtyrë kotësinë dhe për të zbrazur frustrimin nga anonimiteti deri në pritje të ardhjes së viktimës...

Vezë Shijaku në vend të Kallashnikovëve rusë

"E thjeshtëzuar skema e CV-ve fituese do të niste me zotësinë për të gjetur vezë, me aftësinë për t’i kaluar pa rënë në duar...

Ku hyjnë vezët, dalin fjalët

"Eshtë mëkat që të gjithë kanë hedhur gurë të rëndë mbi qetësinë dhe urrejnë pa mëshirë dashurinë. Edhe në Tiranë, edhe në Prishtinë, Parlamenti dhe...

Si autobuzë unaze, që nuk takohen kurrë

"Rinis beteja epike e llogoreve politiko-financiare për parkun e Liqenit ku të gjithë betohen ta mbrojnë, por ai çuditërisht tkurret sikur e sulmojnë alienët....

Preshi është Red Bull-i ynë kombëtar

"Kushti që preshi të mos vazhdojë të jetë një faktor i rëndësishëm në politikën lokale të vendit në funksionin e tij si kolegu evropian...

Xhesika

"Ndoshta  dikush duhet t’i dalë për zot ofertës për Xhesikën e Hijshme. Për ofertuesin turp është të fshihet! E turpshme është vetëm lloji i...

Për duetin dhe jo duelin

"Më shumë Rama se Blushi, më shumë kryeministri me mosveprimin e tij sesa deputeti me aksionin e tij, kanë krijuar një dyshe të re...

Një vit për 80 vitet e Kadaresë

Historinë duket se e diktojnë politikanët, por e shkruajnë njerëzit e letrave. Në një vështrim të parë, sipërfaqësor dhe të projektuar vetëm në të...

Të vrasësh mizat me top dhe bardh’ e zi

Nga Lorenc Vangjeli Marrëdhënia mes topit dhe mizave është një zbulim i vjetër kinez që përdoret shumë shpesh në Tiranë. Në thelb ajo nënkupton një...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...