Ballina Etiketimet Lorenc Vangjeli

Etiketim: Lorenc Vangjeli

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të parë për të, tashmë Klement Balili prodhon...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të përcaktuar qartë pushteti edhe për gjërat më...

Ndryshimet në qeveri, Rama zhgënjen cinikët dhe lolipopistët: vendos të Rilindë...

Nga Lorenc Vangjeli - Edi Rama ja doli sërish që t’i zhgënjejë të gjithë. Të zhgënjejë thellë edhe miqtë, edhe armiqtë. Skeptikët dhe optimistët. Cinikët...

Të gjithë me studentët, por gjithçka ka një çmim, asgjë nuk...

Nga Lorenc Vangjeli Komunizmi ka pothuaj 30 vjet që ka rënë, por kapitalizmi ende nuk i ka zënë vendin komunizmit si sistem të menduari. Mbi...

Rama, Xhafaj e Veliaj, të tre kundër krimit pa llogaritur PD-në...

Nga Lorenc Vangjeli - Gjithçka ka ndodhur në më pak se dy javë. Një rrokullisje që pritej, por që është dukur gjithmonë e largët. Pothuaj...

‘Toyota Yaris’ Lorenc Vangjeli: Janë përfshirë dhe dy deputetë të PS

Në emisionin “Java” në RTSH janë zbuluar disa detaje të reja në lidhje me çështjen e “Toyota Yaris”, ku sipas analistëve Lorenc Vangjeli dhe...

DEBATI- Vangjeli: Rama po të shantazhon me të dhënat e SHBA,...

“Nuk ka shans Edi Rama te na shantazhojë as mua, as PD per te na ndalur ne qellimin e shpalla sot: Të largojmë Ramen...

Paralajmërimi i gazetarit: “PD ka dosje që do të trazojnë Tiranën....

Analisti Lorenc Vangjeli ka paralajmëruar ekzistencën e një dosje nga ana e Partisë Demokratike, përmes së cilës do të trazojë shumë ujëra në Tiranë. Deklarata...

Blloku dhe periferia, dy Tiranat e dëshpëruara të Shqipërisë

Nga Lorenc Vangjeli - Ka të paktën dy Tirana në kryeqytetin e Shqipërisë. Tirana e parë zgjohet herët. Përcjell fëmijët në shkollë. Nxiton në punë....

E vërteta qëndron vetë në këmbë, qëllimi nuk i justifikon mjetet

Nga Lorenc Vangjeli - Një vajzë e dhunuar, një dhunues i pandëshkuar, struktura policie që nuk kryejnë detyrën, deputetë të shumicës që bëhen palë me...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...