Ballina Etiketimet Lorenc Vangjeli

Etiketim: Lorenc Vangjeli

Rama, Xhafaj e Veliaj, të tre kundër krimit pa llogaritur PD-në...

Nga Lorenc Vangjeli - Gjithçka ka ndodhur në më pak se dy javë. Një rrokullisje që pritej, por që është dukur gjithmonë e largët. Pothuaj...

‘Toyota Yaris’ Lorenc Vangjeli: Janë përfshirë dhe dy deputetë të PS

Në emisionin “Java” në RTSH janë zbuluar disa detaje të reja në lidhje me çështjen e “Toyota Yaris”, ku sipas analistëve Lorenc Vangjeli dhe...

DEBATI- Vangjeli: Rama po të shantazhon me të dhënat e SHBA,...

“Nuk ka shans Edi Rama te na shantazhojë as mua, as PD per te na ndalur ne qellimin e shpalla sot: Të largojmë Ramen...

Paralajmërimi i gazetarit: “PD ka dosje që do të trazojnë Tiranën....

Analisti Lorenc Vangjeli ka paralajmëruar ekzistencën e një dosje nga ana e Partisë Demokratike, përmes së cilës do të trazojë shumë ujëra në Tiranë. Deklarata...

Blloku dhe periferia, dy Tiranat e dëshpëruara të Shqipërisë

Nga Lorenc Vangjeli - Ka të paktën dy Tirana në kryeqytetin e Shqipërisë. Tirana e parë zgjohet herët. Përcjell fëmijët në shkollë. Nxiton në punë....

E vërteta qëndron vetë në këmbë, qëllimi nuk i justifikon mjetet

Nga Lorenc Vangjeli - Një vajzë e dhunuar, një dhunues i pandëshkuar, struktura policie që nuk kryejnë detyrën, deputetë të shumicës që bëhen palë me...

Antioligarkia ose haremet lozonjarë në bibliotekë

Nga Lorenc Vangjeli - Bill Klinton kishte të drejtë kur deklaronte: “Is the economy stupid!” E thoshte për realitetin normal të një superfuqie si SHBA....

Sa më shumë dobësohet opozita, aq më shumë qeveria bëhet arrogante

Nga Lorenc Vangjeli - Historia nuk bëhet me sikur. Me sikur nuk bëhet as e nesërmja. Por në politikë, fjala “sikur” ka një peshë pothuaj...

Tym në Kukës, por zjarri ka rënë në Tiranë

“Demarkacion” tek thanat e kryeqytetit, jo tek trau i Kalimashit Kalimashi ishte skena, por përplasja reale ka nisur dhe vazhdoi në Tiranë. Tymi doli...

21 vjet nga djegia e gazetës “Koha Jonë”

21 vite më parë, pikërisht më 3 mars 1997, pushteti i drejtuar nga Sali Berisha dogji redaksinë e gazetës së parë të pavarur, “Koha...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...