E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Londer

Etiketim: londer

Filmon aksidentin e rëndë në Londër, apeli i shqiptarit: Kujdes nga...

Pamjet e një aksidenti të rëndë janë filmuar nga një shqiptar në rrugët e Londrës. Në të tregohet momenti kur një person, i cili udhëtonte...

Me flamur kuq e zi mes Londrës, këtë video të Rita...

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora ka performuar dje në qytetin e Londrës me rastin e disa karnavaleve që zhvilloheshin. Ajo mbante në duar flamurin kombëtar shqiptar...

Sulmi në “Westminster”, i dyshuari një britanik me origjinë sudaneze

Salih Khater, është ndaluar nga policia në Londër, pasi dyshohet se ai është personi që përplasi makinën e tij në “Westminster”, në një sulm...

U gjet i therur me thikë pranë metrosë, ende mister vrasja...

Një tjetër person është vënë në pranga si i dyshuar pasi shqiptari Edmond Jonuzi u gjet i therur për vdekje në Londër. Jonuzi, 35...

Rama dhe Tsipras takohen sot në Londër

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me homologun grek, Alexis Tsipras. Mediat greke raportojnë se takimi do të zhvillohet në Londër, në kuadër...

Xhafaj në Londër: Lufta kundër krimit të organizuar, prioritet thelbësor

Londër – Ministri Xhafaj, në takimin e Ministrave të Brendshëm në Samitin e Ballkanit Perëndimor Në Londër të Mbretërisë së Bashkuar u mbajt një takim...

Njihuni me Nikon, historia e artistit shkodran që jeton e punon...

“Me qenë shkodran të tana i ban.”- thotë fjala e urtë për shkodranët. I tillë është edhe Niko. Kur e takoj, është duke i...

Mediu: Mungesa e zgjedhjeve të lira, tregues i shmangies së demokracisë

“Mungesa e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme është tregues i qartë i shmangies nga funksionimi demokratik i vendeve në rajon, ku korrupsioni dhe...

Alarm për bombë në Londër, evakuohet një stacion treni

Stacioni Charing Cross në Londër është evakuuar mëngjesin e sotëm rreth orës 6:30 në kushtet e një kërcënimi terrorist, pasi një njeri që pretendonte...

Miliona nga kokaina, trafikantët shqiptarë jetë luksoze në Londër

Prestigjiozja britanike ''The Sun'', i kushton jo pak artikuj bandave të rrezikshme shqiptare, që tregojnë jetën e tyre luksoze në rrjetet sociale. Këtë radhë, shkrimi...

EDITORIAL

Ambasadorja e SHB në OKB, Nikki Haley: Pozicionet nuk kanë ndryshuar për Kosovën

Ambasadorja e SHBA në OKB, Nikki Haley tha se pozicionet e qeverisë amerikane në lidhje me Kosovën...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...