E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Llalla

Etiketim: llalla

Llalla, Gina-Gashi dhe ”Ishmi”, dosjet që u hetuan nga Prokuroria e...

Sulmohet për herë të dytë organi i akuzës durrsake. Ka dyshime se janë marrë disa dosje korrupsioni nga zyra e një prokurori, dhe një...

Llalla, Manjani: Drejtësia duhet ta sqarojë, ose…

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar në Ora News, ndalimin e hyrjes në SHBA për ish-kryeprokurorin Llalla dhe familjen e tij. Manjani tha se...

Ndërprerja e Vetingut për Llallën, ONM: Ende s’është arsyetuar vendimi i...

Ndërprerja e Vettingut për ish-prokurorin e përgjithshëm, Adriatik Llalla dhe ish-gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj, për Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit, është i pa...

Arta Marku në Prokurori, Llalla i dorëzon detyrën

Kryeprokurori në ikje, Adriatik Llalla, do t’i dorëzojë sot detyrën pasardhëses së tij të përkohshme, Arta Marku. Në marrjen e detyrës kryeprokurorja Marku do të...

Balla: Llalla ikën në dt.7, do kemi Kryeprokuror të përkohshëm

"Duke qenë se KLP nuk është konstituuar, ligjvënësi ka parashikuar një Prokuror të përkohshëm". Kështu u shpreh kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla...

Ikën Llalla, zbulohet si do zgjidhet kryeprokurori i ri. Ja dokumenti

Ndërsa kryeprokurorit Adriatik Llalla i mbaron mandati në fillim të dhjetorit, dhe do të duhet të lërë detyrën OPDAT dhe EURALIUS japin rekomandime të...

“Ramës i kanë dalë petët e lakrorit”, Basha flet për Llallën...

Gjatë deklaratës për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët për qëndrimin e PD-së për mandatin e kryeprokurorit Llalla, u tregua i...

Tahiri/Xhafaj sulmoi Prokurorinë, Llalla: Situata e tensionuar, krimi…

Pas qëndrimit të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se Prokuroria po vetëpërdoret politikisht për çështjen Tahiri, ka ardhur menjëherë reagimi i Prokurorit Adriatik Llalla. Në...

Dosja Habilaj/ Llalla zbret në terren, takim me vartësit në Vlorë

Situata që ka përfshirë vendin me publikimin e dosjes “Habilaj” ka bërë që edhe Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, të zbresë në terren. Kryeprokurori...

Habilajt çojnë kryeprokurorin Llalla në Vlorë, ja çfarë pritet në mesditë

Më shumë se 1 vit hetime të Prokurorisë së Krimeve të Rënda kanë përfunduar mbrëmjen e djeshme me sekuestrimin e të paktën 4.5 ton...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...