E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet Liverpool

Etiketim: Liverpool

ZYRTARE/ Punë e kryer, Liverpool zbulon blerjen e bujshme

Tashmë gjithçka është zyrtare pasi skuadra e Liverpoolit ka arritur marrëveshjen me Arsenalin për të transferuar Alex Oxlade-Chamberlain. 24-vjeçari bëhet nënshkrimi i pestë këtë verë...

ZYRTARE/ Punë e kryer, Liverpool zbulon blerjen e bujshme

Tashmë gjithçka është zyrtare pasi skuadra e Liverpoolit ka arritur marrëveshjen me Leipzigun për të transferuar Naby Keitan. Mesfushori do t’i bashkohet klubit nga “Anfield”...

VIDEO/ Vjen fitorja e parë sezonale për Liverpoolin

Pas barazimit 3-3 ndaj Watforidit, Liverpooli ka gjetur fitoren e parë sezonale në Ligën Premier. Reds fituan ndaj Crystal Palaces me rezultat 1-0. Pjesa e parë...

FOTO/ Jurgen Klopp e gjen në Gjermani zëvendësuesin e Coutinhos

Liverpool duket se e ka pranuar faktin se Philippe Coutinhon do tw largohet. Mesfushori brazilian po kërkon me ngulm largimin nga Anglia për tu transferuar...

Barça 120 mln Euro për Coutinhon, Liverpool befason me vendimin zyrtar

Pavarësisht ofertave “faranike”, Liverpool nuk do t’ia shesë Philippe Coutinhon. Liverpool u ka bërë me dije drejtuesve të Barcelonës se Philippe Coutinho është i paprekshëm...

VIDEO / Liverpool turpëron Bayern, shihni golat e superndeshjes

Bayern Munchen dhe Liverpool luajtën mbrëmjen e sotme mes tyre ndeshjen e vlefshme për Audi Cup. Rezultati ishte befasues, ku Liverpool mundi pastër 3-0 kampionët...

FOTO/ Liverpool i rrëmben supertaletin Chelseas

Liverpooli ka konfirmuar transferimin e ri. “The Reds” kanë nënshkruar me lojtarin e Chelseat, Dominic Solanke. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të Liverpoolit, përcjellë....

FOTO/ Liverpool zyrtarizon fanellën e re për sezonin e ardhshëm

Pas 125 vitesh histori, skuadra e Liverpoolit ka publikuar fanellat e reja për sezonin e ardhshëm. Fanella e parë do të jetë me ngjyrën tradicionale...

Liverpool rikthehet te fitorja, mposht Tottenham-in

Pas disa rezultateve të njëpasnjëshme negative, Liverpool është rikthyer te fitorja, madje ndaj një ekipi mjaft të fortë si Tottenhami me rezultatin 2-0, duke...

Kampionati Anglez- Liverpool përballë Tottenham, Chelsea ndaj Burnley

Takimi kryesor i javës së 25-të në kampionatin anglez do të zhvillohet në “Anfield Road” mes Liverpulit dhe Totenhemit. Çelsi do të presë Bërnlejn,...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...