E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Liverpool

Etiketim: Liverpool

Formacioni i kombinuar: Liverpool – Man Utd. Ja surpriza!

Të shtunën në orën 13:30  do të luhet përballja mes Manchester United dhe Liverpool të vlefshme për javën e 8-të të Premier Leagues. Agjencia e...

Formacionet e mundshme: Spartak Moscow – Liverpool

Sot në orën 20:45 skuadra e Liverpoolit do të luajë në Rusi kundër Spartakut të Moskës në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë...

ZYRTARE/ Punë e kryer, Liverpool zbulon blerjen e bujshme

Tashmë gjithçka është zyrtare pasi skuadra e Liverpoolit ka arritur marrëveshjen me Arsenalin për të transferuar Alex Oxlade-Chamberlain. 24-vjeçari bëhet nënshkrimi i pestë këtë verë...

ZYRTARE/ Punë e kryer, Liverpool zbulon blerjen e bujshme

Tashmë gjithçka është zyrtare pasi skuadra e Liverpoolit ka arritur marrëveshjen me Leipzigun për të transferuar Naby Keitan. Mesfushori do t’i bashkohet klubit nga “Anfield”...

VIDEO/ Vjen fitorja e parë sezonale për Liverpoolin

Pas barazimit 3-3 ndaj Watforidit, Liverpooli ka gjetur fitoren e parë sezonale në Ligën Premier. Reds fituan ndaj Crystal Palaces me rezultat 1-0. Pjesa e parë...

FOTO/ Jurgen Klopp e gjen në Gjermani zëvendësuesin e Coutinhos

Liverpool duket se e ka pranuar faktin se Philippe Coutinhon do tw largohet. Mesfushori brazilian po kërkon me ngulm largimin nga Anglia për tu transferuar...

Barça 120 mln Euro për Coutinhon, Liverpool befason me vendimin zyrtar

Pavarësisht ofertave “faranike”, Liverpool nuk do t’ia shesë Philippe Coutinhon. Liverpool u ka bërë me dije drejtuesve të Barcelonës se Philippe Coutinho është i paprekshëm...

VIDEO / Liverpool turpëron Bayern, shihni golat e superndeshjes

Bayern Munchen dhe Liverpool luajtën mbrëmjen e sotme mes tyre ndeshjen e vlefshme për Audi Cup. Rezultati ishte befasues, ku Liverpool mundi pastër 3-0 kampionët...

FOTO/ Liverpool i rrëmben supertaletin Chelseas

Liverpooli ka konfirmuar transferimin e ri. “The Reds” kanë nënshkruar me lojtarin e Chelseat, Dominic Solanke. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të Liverpoolit, përcjellë....

FOTO/ Liverpool zyrtarizon fanellën e re për sezonin e ardhshëm

Pas 125 vitesh histori, skuadra e Liverpoolit ka publikuar fanellat e reja për sezonin e ardhshëm. Fanella e parë do të jetë me ngjyrën tradicionale...

EDITORIAL

Festivali Folklorik Ballkanik dhe Tirana

Në Tiranë po zhvillohet "Festivali Folklorik i Ballkanit" me gamë përfaqësimi nga të gjithë Rajoni. Përzgjedhja e...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...