E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Liverpool

Etiketim: Liverpool

Champions, City kërkon përmbysje ndaj Liverpool, Roma pret Barcelonën

Sonte Manchester City dhe Roma do të kërkojnë përmbysjen e madhe në ndeshjet e kthimit çerekfinale të Champions League. City pret në mbrëmje Liverpool,...

Liverpool hedh ‘nokaut’ Manchester City-n, shënon golin e tretë (Video)

Spektakli është i garantuar sonte në mbrëmje në “Champions League” pasi në ‘Anfield’ Liverpool do të presë Manchester City-n për të diskutuar çerekfinalen e...

VIDEO/ Legjenda e Liverpool humb toruan, gjest i turpshëm ndaj 14-vjeçares

Ish-futbollisti dhe njëkohësisht legjenda e Liverpool, Jamie Carragher, është bërë protagonist i një gjesti të turpshëm ndaj një vajze 14-vjeçare. Gjithçka erdhi si pasojë e...

FOTO/ Liverpool-Manchester City, formacionet zyrtare të supersfidës angleze

Liverpool dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare para takimit të tyre në kuadër të javës së 23-të të Premierligës angleze. Kjo ndeshje do të...

Derbi i Liverpool-it nuk mbyllet brenda ’90, Firminho akuzohet për sulm...

Shorti i “FA Cup” kishte vendosur mbrëmë përballë dy rivale të një qyteti siç janë Liverpul dhe Everton. Takimi në “Amffield” përfundoi në favor...

Salah tjetër çmim, më i miri në Afrikë për vitin 2017

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah ka rrëmbyer një çmim tjetër personal këtë vit. Ai është shpallur lojtari më i mirë në Afrikë nga CAF-i. Kjo...

Liverpool “5 ballë” kundër Swansea, uellsianët “stampohen” në fund

Pas barazimit dramatik të javës së kaluar në "Emirates", Liverpool është rikthyer bindshëm tek fitorja, duke mundur pastër 4-0 Swansea. The Reds dominuan gjatë gjithë...

Liverpool -Chelsea, formacionet

Xhiroja e 13 në Premierligë do të përcillet nën hijen e derbit Liverpool – Chelsea. Liverpooli e pret në “Anfield” Chelsean në ora 18:30 dhe...

Juventus heq dorë nga ylli i Liverpool

Mesfushori gjerman, Emre Can, ka kontratë me Liverpoolin vetëm deri në fund të këtij sezoni dhe ende nuk ka vendosur për vazhdimin e saj. Për...

VIDEO/ Tottenham-Liverpool, ndeshje e çmendur, shënohen 3 gola

Tottenhm dhe Liverpool po zhvillojnë mes tyre një ndeshje të “çmendur”. Vendësit shënuan dy herë radhazi, duke udhëhequr 2-0 për 12 minuta, me golat...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...