Ballina Etiketimet Liverpool

Etiketim: Liverpool

Video/ Mungesa e Shaqirit, tifozët serb kore raciste ndaj Liverpool

Lënia jashtë e mesfushorit zvicerian me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, ka revoltuar jashtë mase tifozët e skuadrës serbe Crvena Zvezda. Me këngë të krijuara me...

MOVIOLA/ Në Premier League duhet VAR, gjyqtari i mohon një gol...

Në Angli nga sezoni i ardhshëm do të përdoret teknologjia “Var”, që për momentin është në fazë testimi. Në ndeshjen mes Arsenalit dhe Liverpoolit,...

Besiktas mërzitet me gafat e Karius, kërkon dëmshpërblim nga Liverpooli

Besiktas mërzitet me Loris Karius, teksa pas gafës në finalen e Champions League, nuk i ka ndalur as këtë sezon në Europa league. Sipas tabloidit...

Klopp mahnitet nga Shaqiri: Askush nuk e di sa i mirë...

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, nuk i ka ndalur lavdërimet për Xherdan Shaqirin, duke thënë se talenti i 27-vjeçarit është ende i panjohur. “Reds”...

Ndeshjet e kombëtareve “sakatojnë” Liverpoolin, 3 yje dëmtohen

Shtohen telashet për Liverpoolin për shkak të dëmtimeve të disa futbollistëve në ndeshjet e përfaqësueseve. Pas Salah dhe Van Dijk, edhe senegalezi Sadio Mane...

“Përgjaket” dueli Napoli-Liverpool, një tifoz përfundon në spital

Transferta e Napolit nuk ka shkuar ashtu siç ishte parashikuar për një grup tifozësh të Liverpool. Ata janë sulmuar në një nga rrugët e...

Legjenda e Liverpoolit vlerëson Shaqirin: Blerje e shkëlqyer e Jurgen Klopp

Legjenda e Liverpoolit, Jamie Carragher ka dhënë opinionin e tij në lidhje me blerjen e Xherdan Shaqirit, dhe beson se mesfushori i Zvicrës është...

Ndeshja në Beograd, Shaqiri: Nuk kam frikë nga askush, do të...

Xherdan Shaqiri do të udhëtojë më 6 nëntor në Beograd për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Crvena Zvezdës. Tifozët serb do t’i përgatisin...

Klopp bëhet diktator te Liverpooli: Mësoni anglishten ose …

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp,  ka detyruar futbollistët e tij jo anglishtfolës t’i nënshtrohen mësimeve të gjuhës angleze. Dy emrat më të fundit që...

Gafa e Alisson nuk i prish punë Liverpoolit, vjen fitorja e...

Liverpooli nuk di të ndalet këtë sezon në Premier League, duke rrëmbyer fitoren e katërt, në po kaq ndeshje. Viktima e radhës e “The...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...