E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Liverpool

Etiketim: Liverpool

Ranieri “rindez” Fulhamin, shenjëstron yllin e Liverpool

Vetëm pak orë pasi u zyrtarizua në stolin e Fulhamit, Claudio Ranieri ka nisur menjëherë nga puna. Italiani kërkon të përforcojë skuadrën dhe duket se...

Ylli i Liverpool akuzohet për vënie bastesh, reagon klubi

Sulmuesi i Liverpool-it, Daniel Sturridge ka hedhur poshtë pretendimet e Federatës Angleze të Futbollit si lojtarë i lojërave të fatit. Reagimi i anglezit ka ardhur...

Shaqiri: Duam kthesën ndaj Fulhamit

Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, ndaj Arsenalit në kampionat dhe Crvena Zvezda në Champions, Liverpool tenton kthesën ndaj Fulhamit. Në sfidën e programuar për tu...

Video/ Mungesa e Shaqirit, tifozët serb kore raciste ndaj Liverpool

Lënia jashtë e mesfushorit zvicerian me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, ka revoltuar jashtë mase tifozët e skuadrës serbe Crvena Zvezda. Me këngë të krijuara me...

MOVIOLA/ Në Premier League duhet VAR, gjyqtari i mohon një gol...

Në Angli nga sezoni i ardhshëm do të përdoret teknologjia “Var”, që për momentin është në fazë testimi. Në ndeshjen mes Arsenalit dhe Liverpoolit,...

Besiktas mërzitet me gafat e Karius, kërkon dëmshpërblim nga Liverpooli

Besiktas mërzitet me Loris Karius, teksa pas gafës në finalen e Champions League, nuk i ka ndalur as këtë sezon në Europa league. Sipas tabloidit...

Klopp mahnitet nga Shaqiri: Askush nuk e di sa i mirë...

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, nuk i ka ndalur lavdërimet për Xherdan Shaqirin, duke thënë se talenti i 27-vjeçarit është ende i panjohur. “Reds”...

Ndeshjet e kombëtareve “sakatojnë” Liverpoolin, 3 yje dëmtohen

Shtohen telashet për Liverpoolin për shkak të dëmtimeve të disa futbollistëve në ndeshjet e përfaqësueseve. Pas Salah dhe Van Dijk, edhe senegalezi Sadio Mane...

“Përgjaket” dueli Napoli-Liverpool, një tifoz përfundon në spital

Transferta e Napolit nuk ka shkuar ashtu siç ishte parashikuar për një grup tifozësh të Liverpool. Ata janë sulmuar në një nga rrugët e...

Legjenda e Liverpoolit vlerëson Shaqirin: Blerje e shkëlqyer e Jurgen Klopp

Legjenda e Liverpoolit, Jamie Carragher ka dhënë opinionin e tij në lidhje me blerjen e Xherdan Shaqirit, dhe beson se mesfushori i Zvicrës është...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...