E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Lista e zeze

Etiketim: lista e zeze

Vonesat dhe anulimet nga Rinasi, AAC publikon “listën e zezë”

Pasagjerët që udhëtojnë përmes Rinasit janë përballur shpesh me vonesa dhe anulime të fluturimeve. Por, kush janë kompanitë më problematike të fluturimeve në Shqipëri....

Bie miti i ”listës së zezë”

Frrok ÇUPI Dy herë në gjithë historinë e re ka rënë miti i ‘Listës së Zezë’ me Amerikën. Herën e parë, nga viti 1939 deri...

Lista e zezë: 500 ‘armiqtë’ që u dëbuan nga Tirana në...

Foto ilustrim: Familje të internuara në Savër, Lushnje. Klara Merlika me të shoqin, Fatosin Ndër krimet e spikatura të komunistëve në fillimet e pushtetit të...

I vdekuri në “listën e zezë” të Edi Ramës, reagon e...

Në listën prej 100 emrash të bërë publike nga kryeministri Edi Rama, ishte dhe emri i Resul Llogo, i cili rezulton të kete vdekur...

Trump vazhdon “Listën e zezë”, kush janë 37 shqiptarët “non grata”...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka vazhduar edhe për një vit vendimin që kishte marrë ish-presidenti George W.Bush, lidhur me...

Vettingu, ja “lista e zezë” e kandidatëve të përjashtuar

Zbulohet lista e zezë e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit me kandidatët, të cilët kanë aplikuar për të shërbyer në institucionet e Vetingut. Teksa Kuvendi,...

Blushi: A do ketë listë të “zezë” për politikanët e korruptuar

Teksa ka shpallur programin e partisë së tij LIBRA, Ben Blushi ka shprehur qëndrimin e tij për situatën e krijuar në vend. Blushi tha...

Lista e zezë e vizave, prokurorë e gjyqtarë; mes tyre kushtetuesi...

Tre anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe tre gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë u janë hequr vizat nga Ambasada Amerikane pak ditë më parë. Ata janë...

Lista e zezë e De Biasit, Abrashi mund të përfundojë jashtë...

Përfaqësuesja shqiptare pas dy fitoreve rradhazi në takimet e para të kualifikueseve të boëtrorit, tashmë ka rregjistruar dy disfata të njëpasnjëshme. Nëse humbja ndaj...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...