E hënë, Shtator 17, 2018
Ballina Etiketimet Lionel Messi

Etiketim: Lionel Messi

“Messin e gjeta vetëm, duke qarë si foshnja që humb nënën”

Lionel Messi ka përjetuar momentin më të vështirë të karrierës së tij në vitin 2016, teksa Argjentina u mund me penallti në finalen e...

Messi komenton për herë të parë largimin e Ronaldos nga Reali...

Lionel Messi ka dhënë sot një intervistë të gjatë për “Radio Catalunya”, ku ka komentuar edhe largimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Argjentinasi...

VIDEO/ Idhulli Lionel Messi i jep autograf, djaloshi nuk pushon së...

Një djalosh nuk i ka mbajtur dot lotët pasi ka takuar idhullin e tij Lionel Messi. Argjentinasi, pas ndeshjes në fundjavë kundër Valladolid, ka ndaluar...

Goli i “çmendur” i Messit po bën xhiron e internetit

Barcelona e nisi në mënyrë erfekte kampionatin teksa fitoi 3-0 në ‘Camp Nou’, duke mundur Alavesin. Pjesa e parë e kësaj ndeshje u dominua nga...

E vërtet apo mashtrim? Gjuajtja e Messit bën namin në rrjetet...

Fansat e futbollit janë të dyzuar në lidhje me një veprim të bërë nga Lionel Messi në një gjuajte gjatë një reklame të kompanisë...

Lionel Messi tërhiqet nga kombëtarja për …

Lionel Messi po mendon seriozisht largimin nga kombëtarja. Ylli argjentinas ka njoftuar se do të ul ndeshjet me kombëtaren Albiceleste gjatë këtij viti, duke...

Mbrojtësi i Barcelonës: Messi dhe Suarez më “zhvatnin” 50 euro në...

Një ndër zbulimet e Kupës së Botës, Yerry Mina ka që prej janarit që te Barcelona por ka humbur që tani qindra euro nga...

Messi kthehet nga pushimet, i bashkohet ekipit për fazën përgatitore

Pas ardhjes së Ter Stegen në Dallas, Lionel Messi, David Alba, Gerard Pique dhe Sergio Busquets janë gati të bashkohen me ekipin e Ernesto...

Prapaskena/ Burdisso: Ja si më përjashtoi Messi nga kombëtarja

Lionel Messi ka një rol të veçantë te Argjentina dhe ky tashmë nuk është një lajm aspak i ri. Të dalësh kundër tij, do...

Mbrojtësi i Argjentinës: Pata përleshje fizike me Messin në Botëror

Lionel Messi pas dështimit të Argjentinës në Botëror është vënë në shenjestrën e shumë kritikave. Ai thuhet se ka qenë numri një për të marrë...

EDITORIAL

Ministri serb, Ivica Daçiç flet si Milosheviç: Kosovën e njohim kur të fluturojnë derrat!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka përjashtuar çdo mundësi për njohjen e Kosovës nga ana...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...