E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Lionel Mesi

Etiketim: Lionel Mesi

Kërcënuan Mesin, Argjentina anulon miqësoren ndaj Izraelit

Federata Argjentinase e Futbollit ka vendosur ta anulojë miqësoren me Izraelin, që ishte programuar për t’u zhvilluar të shtunën në Jeruzalem. Ky vendim lidhet...

Messi në një rrëfim ndryshe, nga portieri më i vështirë tek...

Lionel Mesi është më gati se kurrë për Botërorin “Rusi 2018” dhe këtë e konfirmoi edhe në miqësoren me Haitin, e fituar 4-0, ku...

Argjentina fiton me “poker” ndaj Haitit, Mesi shënon tripletë (VIDEO)

Argjentina po vijon përgatitjet për Kupën e Botës, teksa sot ka zhvilluar një test miqësor ndaj Haitit. Ndeshja nuk ka pasur shumë histori, pasi...

Fitoi gjyqin pas 7 vitesh, Mesi i futet një biznesi të...

Lionel Mesi më në fund ka marrë dritën jeshile për të nxjerrë në treg markën e tij të veshjeve sportive. ‘Futbollisti argjentinas prej kohësh...

Mungoi me Argjentinën, Barcelona reagon për dëmtimin e Mesit

Lionel Mesi po mban në ankth të gjithë tifozët e Barcelonës. Shqetësimet muskulore të argjentinasit kanë trembur drejtues të Barcelonës pasi tashmë është faza...

Nuk ia del të rikuperohet, “Pleshti” mungon sonte ndaj Spanjës

Lionel Mesi nuk do të luajë sonte në miqësoren ndaj Spanjës. Sulmuesi argjentinas nuk ka mundur që të rikuperohet nga lodhja muskulore që e...

Zbulohen 5 lojtarët që Mesi nuk i do më te Barcelona

Mediat spanjolle shpesh herë kanë aluduar se është Lionel Mesi ai që vendos për trajnerët apo lojtarët te Barcelona. Dhe sipas lajmeve më të...

Ronaldo i kërkon Realit 1 euro më shumë se Mesi

Sfida midis dy futbollistëve më të mirë në botë nuk është vetëm për statistikat në fushën e lojës. Ndër rivalitetet mes Kristiano Ronaldos dhe...

Mesi mund të mungojë sonte ndaj Italisë, ka lodhje muskulore

Argjentina rrezikon të luajë pa Lionel Mesin në miqësoren e luksit që do të luajë sonte kundër Italisë.Sipas asaj që raporton e përditshmja ‘Ole’...

Mesi tremb Italinë, shënon një gol spektakolare në stërvitje (VIDEO)

Nesër në Mançester, Argjentina do të sfidojë Italinë në një miqësore luksi që do të jetë e para për trajnerin e të kaltërve Luixhi...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...