E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

Dhuna ndaj grave, ashpërsohen penalitetet ndaj burrave. Ja ndryshimet në ligj

Parlamenti shqiptar do të ashpërsojë me ligj masat kundër personave që ushtrojnë dhunë në familje apo ndaj çdo personi tjetër, me të cilin dhunuesi...

PS rrëzon opozitën: Votimi për shembjen e Teatrit i rregullt, edhe...

Sekretariati i Kuvendit për Procedurat dhe Votimet ka rrëzuar ditën e sotme kërkesën e opozitës për anulimin e votimit të ligjit për Teatrin Kombëtar...

Emërimet e magjistratëve, PS ndryshon ligjin

Maxhoranca do të diskutojë sot në Kuvend një projektligj “Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve”. Nismë, e cila do të lejojë Shkollën e Magjistraturës...

Rama: Ka ikur koha kur kishte të paprekshëm nga ligji

Kryeministri Edi Rama thekson se ka ikur koha kur kishte të paprekshëm nga ligji. Në aktivitetin “Forca e Ligjit në veprim, arritje e sfida”,...

Ligji i mediave. Taksë gjithë familjeve për 4-5 FAMILJE?!!

Nga Lutfi Dervishi - Atyre që kanë më shumë do t’u jepet, atyre që s’kanë do t’u merret edhe ajo që kanë” Gjatë pothuaj 30 viteve...

OSBE: Ligji i propozuar nga pronarët e televizioneve private dëmton RTSH

OSBE ka reaguar për projektin e propozuar nga pronarët e mediave vizive në Shqipëri për financimin e mediave private nga taksat e qytetarëve. Përfaqësuesi...

Hetimi ndaj çiftit të prokurorëve, Marku shkel ligjin?

Çifti i prokurorëve, Rovena gashi dhe Dritan Gina, janë marrë të pandehur nga prokuroria e Durrësit për fshehje dhe refuzim të deklarimit të pasurisë....

Populli vendos vetë, vjen ligji i referendumeve

20 vite nga miratimi i Kushtetutës, shqiptarët s'kanë mundësi të organizojnë referendume për probleme që ata i shqetësojnë, në nivel lokal apo kombëtar. Shqipëria...

Basha: Ligj për ndalimin e simboleve të komunizmit

PD është e angazhuar të çojë në Parlament një ligj për ndalimin e simboleve të komunizmit, tha kreu i opozitës Lulzim Basha në nderimet...

Manjani tregon 2 ligjet e shkelura me ndalimet e 23 kuksianëve

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar sërisht ndaj shoqërimeve që ju bë 23 kuksianëve, pas protestës në ''Rrugën e Kombit''. Në një status...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...