E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

Hetimi ndaj çiftit të prokurorëve, Marku shkel ligjin?

Çifti i prokurorëve, Rovena gashi dhe Dritan Gina, janë marrë të pandehur nga prokuroria e Durrësit për fshehje dhe refuzim të deklarimit të pasurisë....

Populli vendos vetë, vjen ligji i referendumeve

20 vite nga miratimi i Kushtetutës, shqiptarët s'kanë mundësi të organizojnë referendume për probleme që ata i shqetësojnë, në nivel lokal apo kombëtar. Shqipëria...

Basha: Ligj për ndalimin e simboleve të komunizmit

PD është e angazhuar të çojë në Parlament një ligj për ndalimin e simboleve të komunizmit, tha kreu i opozitës Lulzim Basha në nderimet...

Manjani tregon 2 ligjet e shkelura me ndalimet e 23 kuksianëve

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar sërisht ndaj shoqërimeve që ju bë 23 kuksianëve, pas protestës në ''Rrugën e Kombit''. Në një status...

Ligji dhe kanuni dështuan, dy familje rrezikojnë vrasjen

Një çështje prone në fshatin Zhej të Mamurrasit në bashkinë e Kurbinit ka nxjerrë në pah një sërë problemesh; prej mosmarrëveshjeve mes fqinjëve, 36...

Fjalimi i plotë/ Mesazhet e Edi Ramës për shqiptarët

Pas tensioneve dhe dhunës në Rrugën e Kombit, Edi Rama doli sot në mbrëmje në një deklaratë urgjente për mediat për të sqaruar qëndrimin...

Edi Rama: Ligj të ri për sponsorizimet në sport dhe kulturë

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në ceremoninë e inaugurimit të arena sportive “Dhimitraq Goga” në Durrës, aktivitet i organizuar nga Akademia Goga Basket. Në...

Vettingu në polici miratohet me 86 vota, ja çfarë parashikon ligji

Parlamenti ka miratuar me procedurë të përshpejtuar ligjin për Vettingun në polici, i cili ka marrë 86 vota pro dhe 1 abstenim. Pr/ligji në fjalë...

Reagimi i AKEP: Vendimarrja jonë s’mund të shantazhohet

Kompani që operojnë në tregun e telefonisë celulare në vend kanë akuzuar këto ditë Autoritetin e Komunikimeve Elektronike dhe Postare se ka marrë një...

Pedagogët: S’i duam pagat nga tarifat e studentëve…

Vonesa e pagave duket se ishte vetëm maja e një ajsbergu të madh shqetësimesh, që i mundon prej kohësh pedagogët e që kanë sjellë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...