E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

Ligj i ri, Mehmetaj: PS po tallet, Teatri është i shqiptarëve...

Lidhur me nisjen nga ana e mazhorancës të procedurave parlamentare për ndryshimin e ligjit për teatrin, të rrëzuar me dekret të Presidentit ka reaguar...

Teatri, Mazniku: Ligji do ndryshojë, do ketë mundësi për garë

Mazhoranca i ka tashmë të gjitha elementët e mozaikut, për të krijuar qendrimin në raport me dekretin e Presidentit të Republikës, i cili në...

Manjani: Rama si Berisha në 93, ligji për avokatinë duhet hedhur...

Nga: Ylli Manjani Ndryshimi në ligjin Për Avokatinë, që partia-shtet bëri tani në fund të sezonit është anti-kushtetues dhe anti demokratik! Ligji në thelb vendos...

Nëntë arsyet pse Presidenti ktheu ligjin e Teatrit

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të mos e dekretojë ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar disa javë më parë nga Parlamenti. Në një njoftim për...

PS kundër Presidentit Meta për Teatrin: Do ta rivotojmë ligjin

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar për kthimin e ligjit të Teatrit nga ana e Presidentit Ilir Meta. Taulant Balla...

Shehu: Vendimi i Presidentit Meta, i përgjegjshëm dhe i argumentuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar menjëherë pas vendimit të Presidentit Ilir Meta, për të mos dekretuar ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar...

Raporti, Vasili: Vendi drejt pasigurisë së rëndë, qeveria e lumtur

Pas raportit të Gallup për Ligjin dhe Rendin, ku Shqipëria shënohet me të kuqe si vendi më i pasigurtë në Ballkan, ka reaguar kreu...

Indeksi i Ligjit dhe Sigurisë: Shqipëria më e pasigurta në Ballkan

Më shumë se dy në çdo tre njerëz në mbarë botën thonë se kanë besim tek policia e tyre lokale (69%) dhe ndihen të...

Manastirliu: Përmirësimi i ligjit, hapi i duhur për të forcuar masat...

“Me urdhrin për masat paraprake të mbrojtjes së menjëherëshme, një element i përfshirë për herë të parë në ligjin për masat ndaj dhunës në familje,...

Qeveria do të rishikojë në shtator ligjin për koncesionet

Në shtator, Qeveria do të rishikojë ligjin për dhënien me koncesion duke përjashtuar të gjitha ofertat e pakërkuara, një kërkesë kjo e përsëritur edhe...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...