E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

Raporti, Vasili: Vendi drejt pasigurisë së rëndë, qeveria e lumtur

Pas raportit të Gallup për Ligjin dhe Rendin, ku Shqipëria shënohet me të kuqe si vendi më i pasigurtë në Ballkan, ka reaguar kreu...

Indeksi i Ligjit dhe Sigurisë: Shqipëria më e pasigurta në Ballkan

Më shumë se dy në çdo tre njerëz në mbarë botën thonë se kanë besim tek policia e tyre lokale (69%) dhe ndihen të...

Manastirliu: Përmirësimi i ligjit, hapi i duhur për të forcuar masat...

“Me urdhrin për masat paraprake të mbrojtjes së menjëherëshme, një element i përfshirë për herë të parë në ligjin për masat ndaj dhunës në familje,...

Qeveria do të rishikojë në shtator ligjin për koncesionet

Në shtator, Qeveria do të rishikojë ligjin për dhënien me koncesion duke përjashtuar të gjitha ofertat e pakërkuara, një kërkesë kjo e përsëritur edhe...

Dhuna ndaj grave, ashpërsohen penalitetet ndaj burrave. Ja ndryshimet në ligj

Parlamenti shqiptar do të ashpërsojë me ligj masat kundër personave që ushtrojnë dhunë në familje apo ndaj çdo personi tjetër, me të cilin dhunuesi...

PS rrëzon opozitën: Votimi për shembjen e Teatrit i rregullt, edhe...

Sekretariati i Kuvendit për Procedurat dhe Votimet ka rrëzuar ditën e sotme kërkesën e opozitës për anulimin e votimit të ligjit për Teatrin Kombëtar...

Emërimet e magjistratëve, PS ndryshon ligjin

Maxhoranca do të diskutojë sot në Kuvend një projektligj “Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve”. Nismë, e cila do të lejojë Shkollën e Magjistraturës...

Rama: Ka ikur koha kur kishte të paprekshëm nga ligji

Kryeministri Edi Rama thekson se ka ikur koha kur kishte të paprekshëm nga ligji. Në aktivitetin “Forca e Ligjit në veprim, arritje e sfida”,...

Ligji i mediave. Taksë gjithë familjeve për 4-5 FAMILJE?!!

Nga Lutfi Dervishi - Atyre që kanë më shumë do t’u jepet, atyre që s’kanë do t’u merret edhe ajo që kanë” Gjatë pothuaj 30 viteve...

OSBE: Ligji i propozuar nga pronarët e televizioneve private dëmton RTSH

OSBE ka reaguar për projektin e propozuar nga pronarët e mediave vizive në Shqipëri për financimin e mediave private nga taksat e qytetarëve. Përfaqësuesi...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...