E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

Miratimi i 7 ligjeve/Meta: Çdo gjë në zbatim të Kushtetutës

Ndërkombëtarët vijojnë takimet për reformën në drejtësi. Hapi tjetër i rëndësësishëm është miratimi i pr/ligjit për vettingun të cilin ndërkombëtarët kërkojnë miratimin e tij...

Braçe sulmon Bashën: Ky nuk ka turp, për dekriminalizimin e shkeli...

Deputeti socialist, Erjon Bracce ka akuzuar kreun e PD-së, Lulzim Bashja se po mban qëndrime të ndryshme për reformën në drejtësi. Braçe shkruan në...

Zotërinj Gjyqtarë! Respektoni papajtueshmërinë e “Oficerëve të Policisë Shkencore”

Nga Miltiadh M. Muçi*/ Më shumë se dy dekada kaluan nga ndryshimet politike të sistemeve, ndërsa ekspertimi kriminalistik, mjekësor, au- tomobilistik, etj., nuk po mbështeten...

LSI, kundër politikave penale të PS: Në 3 vjet ndryshuam 17...

Diskutimi i ligjit për armët në Komisionin e Sigurisë Kombëtare është shoqëruar me kritika për politikat penale të ndjekur këto vite. Përfaqësuesit të LSI-së...

Dënimi për armët, Manjani:Vetëm ata që janë në gjykim do përfitojnë

Në Komisionin e Sigurisë Kombëtare është diskutuar sot ligji për armët, ku Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka thënë se, nga ndryshimi i ligjit...

Rikthehet importi i plehrave

Vendimi i parë që Edi Rama firmosi si kryeministër i Shqipërisë ishte ai i ndalimit kategorik të importit të mbetjeve. Por tre vjet më...

Gjobë miliona euro, për myslimanen që mbajnë perçe

Një ligj i diskutueshëm ndalon që femrat myslimane, të mbulohen me perce dhe ky ligj po hasen me përplasje të dhunshme. Sipas medias "The Indepedent", e cila...

Miratohet ligji i “spiunëve”

Komisioni i Ligjeve ka miratuar me vetëm një votë abstenim të deputetit Arben Ristani projektligjin për sinjalizuetit, që parashikon mbrojtje për punonjësit që spiunojnë...

Miratohet projektligji për “Vullnetarizmin”, nismë e deputeteve, Kejdi Mehmetaj dhe Silva...

Kuvendi miratoi projektligjin për "Vullnetarizmin në Shqipëri", nismë e deputeteve, znj. Kejdi Mehmetaj dhe znj. Silva Caka. Deputetja nismëtare e këtij projektligji, znj. Kejdi Mehmetaj...

Hiqni dorë nga ideja e Berishës, është katastrofë

"Që një popull armatoset. Për çfarë? Për t’u mbrojtur nga Saimir Tahiri? Për kaq pak doni të na armatosni të gjithëve?Kjo është një kosto...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...