E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

Ndryshon ligji për pijet energjike, prindërit: Janë të dëmshme

Ligji për mbrojtjen e të miturve nga përdorimi alkoolit ka pësuar disa ndryshime që pritet të votohen në parlament të enjten e 25 Tetorit....

Efektet e ligjit për lojërat e fatit, Jaka: Pozitive për sipërmarrjen,...

Ligji për lojërat e fatit pritet të ketë një ndikim pozitiv për sipërmarrjen në vendin tonë. Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës,...

Vlerësimet e ndikimeve në mjedis – Përmirësime në ligjin aktual. Në...

Ligji aktual për  vlerësimin e  ndikimit në mjedis të veprave të ndryshme, pritet të amendohet vitin e ardhshëm, për ta bërë me transparent procesin....

Rama: Bisedë e frytshme me OSBE për ligjin anti-shpifje

Pas kritikave që erdhën sot nga zyra e OSBE në Vjenë për projektin e Edi Ramës anti-shpifje, kryeministri ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesi...

Ndryshimet në ligj, këto janë kriteret për marrjen e nënshtetësisë greke

Të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi e kanë aplikuar për nënshtetësinë helene tashmë mund të informohen shumë lehtë mbi fazën e marrjes...

Presidenti kthen për herë të dytë në Kuvend ligjin për Teatrin...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin. Në dekretin e publikuar sot nga Presidenca për kthimin e ligjit, argumentohet...

PS pranon dekretin për Teatrin, por miraton ndryshimet në ligjin e...

Me 75 vota pro, 4 abstemim dhe asnjë kundër, mazhoranca socialiste pranoi dekretin e Presidentit që rrëzon ligjin për Teatrin Kombëtar. Por në vend që...

PS plotëson kushtin e BE për ligjin e teatrit, mazhoranca voton...

Kuvendi i hapi sot rrugë miratimit të ligjit për ndërtimin e godinës së re të Teatrit Kombëtar. Komisioni për Veprimtarinë Prodhuese shqyrtoi dhe miratoi...

Teatri/ Alibeaj: Ligji ka rënë, PS shkeli rregulloren

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj akuzoi maxhorancën për shkeljen e rregullores së parlamentit dhe mohimin e të drejtës së Presidentit për t’i vënë veto një...

Ndryshimi i vendbanimit- Pse u pezullua gjoba edhe për 6 muaj...

Me propozimin e Ministrisë së Brendshme, Këshilli i Ministrave ka miratuar pak kohë më parë ndryshime në ligjin e gjendjes civile. Në listën e...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...