Ballina Etiketimet Ligji per Teatrin

Etiketim: ligji per Teatrin

Ligji për Teatrin, mbërrin në Kuvend dekreti i Presidentit

Në Kuvend ka mbërritur dekreti i Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për Teatrin Kombëtar. Në nisje të seancës plenare, kryeparlamentari Ruçi njoftoi se në...

Ligji për Teatrin mbërrin në Presidencë, PS shmang refuzimin, nuk bën...

Ligji për Teatrin Kombëtar pas votimit të enjten e kaluar në Kuvend nga shumica ka mbërritur në Presidencë, pa asnjë ndryshim protokollar. Kjo pasi, ligji...

Vasili: Ligji për teatrin shpërbën parlamentin

Kryetari i Grupit  Parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se miratimi i ligjit për teatrin do të thotë shpërbërje e Parlamentit. I ftuar në...

Ligji për Teatrin do të ribëhet sipas KE/ Kuvendi do të...

Pas letrës që mbërriti në kryeministri nga Bashkimi Evropian, ku ligji për Teatrin Kombëtar siç kualifikohej edhe kritikohej, ky ligj shumë i debatuar do të...

Manjani: Të triumfojë arsyeja që të mos shkojë kashtë kjo punë

Ish ministri i drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar për të dytë herë pas vendimit të presidentit Meta i cili nuk dekretoi ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit të një të riu.  Postimi...

Artistët letër Presidentit Meta: Mos e dekreto ligjin për Teatrin, ktheje...

Në një kohë kur pritet nëse ligji për shembjen e Teatrit Kombëtar të dekretohet apo jo nga presidenti Ilir Meta, artistët i kanë dërguar...

EDITORIAL

Opozita vendos:Protesta deri në rrëzimin forcërisht te Kryeministrit Edi Rama

Të gjitha partitë e opozitës kanë dalë dje më një vendim të përbashkët: "nisjen e protestave deri...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...