E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Libri

Etiketim: libri

Libri “Master Plani i Putinit”

Libri Master Plani i Putinit, argumenton qartë se Putini ka një strategji gjeo-politike për të shkatërruar Evropën, për të ndarë Naton, për të rivendosur...

“Kurban”-i i Ramës bëhet “Flijim” në Serbi. Përkthyesi: Ja pse ma...

Një punë e Mrdjan Bajic (Mergjan Bajic) një skulptor nga Beogradi, mik i Edi Ramës që nga vitet e Parisit zë vend në ballë...

“Vdekje nga Uji”, nobelisti japonez vjen në shqip

"Parë nga optika evropiane, dhe veçanërisht mesdhetare, mbushur me emocione të forta si në dashuri ashtu edhe në urrejtje, dhe gjaknxehtësi ballkanase në gjykim...

Carlo Ancelotti mbërrin në Shqipëri

Pas udhëtimit të tij të kësaj jave, në forumin e trajnerëve elitarë europianë në Gjenevë të Zvicrës, Carlo Ancelotti është rikthyer në “Sabener Strasse”...

Tangoja e Ramës me Beogradin, në garë për pëlqimin e ndërkombëtarëve

Tani me pikturat dhe Kurbanin, ai kërkon të rrokë faqet e para të gazetave serbe, që përkthehen në anglisht dhe rusisht menjëherë. Por, këto...

Vrasja e Bin Laden, 7 mln $ gjobë marinsit që shkroi...

Një ish-komando amerikan, që shkroi një libër për rolin e tij në operacionin ku mbeti i vrarë Osama bin Laden, do t’i paguajë 7...

Libri për Nënë Terezën, zbulohet parathënia e Papa Françeskut

Është botuar nga e përditshmja “Il Corriere Della Sera” parathënia e shkruar nga Papa Françesku për librin “Ta duam të padashurin” që përmbledh dy...

Pushteti, fillim si mjet apo cak si qëllim

"Pushteti ka qenë jo mjeti për të realizuar qëllime të mira, por qëllimi i vetëm tek i cili është rendur me çdo mjet. Të...

Ben Blushi: Ata që po dëmtojnë Shqipërinë sot quhen rilindas

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi ishte sot në qytetin e Lezhës në një takim për prezantimin e librit të tij, “Kandidati”. Në sallën...

Libri i Dr. Arjan Qafa, e drejta e pronës në 25...

Libri i Dr. Arjan Qafa “E drejta e pronës në Shqipëri, në periudhën post-komuniste” Prej 25 vjetësh çështja e pronës në Shqipëri është cilësuar...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...