Ballina Etiketimet Libri

Etiketim: libri

Kulturalja dhe akademikja te “Moskuptimet” e Ilir Muharremit

Nga Albert Vataj/Njeriu si unitet dhe mendimi estetik si trysni e procesit evolutiv të gjithësisë përbërës dhe veçantisë shpjeguese të të vetvetishmes në realitet...

Liri Belishova, gruaja që sfidoi diktaturën

Liri Belishova ishte një nga figurat më simpatike, më të mençura, më fisnike dhe një nga udhëheqëset kryesore të LANÇ-it dhe të pasluftës. Njëri...

“Kurban” në Serbi. Rama: Nuk shkruaj libër tjetër sa të jem...

Kryeministri Edi Rama që ka udhëtuar  drejt Serbisë ku mori pjesë në Forumin e Sigurisë të vendeve të Ballkanit ka pasur pjesë të axhendës...

Promovimi i librit/Kryeministri Edi Rama shkon me “bomba” në Beograd

Kryeministri Edi Rama të jetë nesër në Beograd, i ftuar në Forumin e Sigurimit të Beogradit. Kryeministri do të jetë krye të delegacionit shqiptar...

Libri “Master Plani i Putinit”

Libri Master Plani i Putinit, argumenton qartë se Putini ka një strategji gjeo-politike për të shkatërruar Evropën, për të ndarë Naton, për të rivendosur...

“Kurban”-i i Ramës bëhet “Flijim” në Serbi. Përkthyesi: Ja pse ma...

Një punë e Mrdjan Bajic (Mergjan Bajic) një skulptor nga Beogradi, mik i Edi Ramës që nga vitet e Parisit zë vend në ballë...

“Vdekje nga Uji”, nobelisti japonez vjen në shqip

"Parë nga optika evropiane, dhe veçanërisht mesdhetare, mbushur me emocione të forta si në dashuri ashtu edhe në urrejtje, dhe gjaknxehtësi ballkanase në gjykim...

Carlo Ancelotti mbërrin në Shqipëri

Pas udhëtimit të tij të kësaj jave, në forumin e trajnerëve elitarë europianë në Gjenevë të Zvicrës, Carlo Ancelotti është rikthyer në “Sabener Strasse”...

Tangoja e Ramës me Beogradin, në garë për pëlqimin e ndërkombëtarëve

Tani me pikturat dhe Kurbanin, ai kërkon të rrokë faqet e para të gazetave serbe, që përkthehen në anglisht dhe rusisht menjëherë. Por, këto...

Vrasja e Bin Laden, 7 mln $ gjobë marinsit që shkroi...

Një ish-komando amerikan, që shkroi një libër për rolin e tij në operacionin ku mbeti i vrarë Osama bin Laden, do t’i paguajë 7...

EDITORIAL

Kryeministri nga facebook i Ulsi Manjës paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja paralajmëron rrëzimin e kandidaturës së dytë që Presidenti Ilir Meta...

FORUM

Kurajo për të qenë vetvetja

Nga Mimoza Manxhari Çdo të linduri në këto 28-vitet e fundit, e përditshmja ju serviri si të bëhen...

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të...