E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Lezhe

Etiketim: lezhe

Lezhë, sherr mes kunatave, njëra përfundon në spital

Një konflikt i çastit mes dy kunatave ka degraduar në përdorimin e dhunës. Ngjarja ka ndodhur në Lezhë, ndërsa policia bën me dije se...

Nxënësit e Lezhës surprizojnë Veliajn në zyrë, ja dhurata që i...

Që me ardhjen në krye të Bashkisë së Tiranës tre vite më parë, Erion Veliaj, e ka kthyer në një traditë të bukur takimin...

Regjisori Valton Jakupi dhuron për fëmijët me aftësi ndryshe

Prioriteti kryesor i punës në shkollë, është arsimimi i fëmijëve me aftësi të kufizuara, duke synuar zhvillimin e aftësive intelektuale dhe përmirësimin e cilësisë...

Dhunë gruas në sy të fëmijëve, në pranga 49-vjeçari

Një tjetër denoncim për dhunë në familje. Policia e Lezhës, bën me dije se ka vënë në pranga 49-vjeçarin, Vitor Luca pasi ndaj tij...

Ura e ngushtë, burim aksidentesh në Lezhë

Të kalosh në Urën mbi lumin Gjadër që lidh disa fshatra në Zadrimë të Lezhës, është kthyer në rrezik më vete. Ura është e...

Lezhë, “shpejtësi dhe çmenduri” me “Porsche”

Policia Rrugore ka vënë në pranga dy të rinj në Lezhë, pasi kanë kanosur dhe kundërshtuar fizikisht punonjësin e policisë. A.J. 17-vjeç, banues në Mirditë...

Çfarë ndodhi në Lezhë?/ “Policia qëlloi me armë ndaj minorenëve, tentoi...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut mesazhin e një qytetari dixhital, ku ky i fundit denoncon një ngjarje. Sipas...

16-vjeçarit i bllokohet 1 kg kanabis në shkollë

Opozita në vend, por në veçanti LSI-ja ka denoncuar se si po drogohen fëmijët në shkollat e vendit. Dhe rasti më i fundit, tregon...

Brezi i ri i instrumentistëve të Lezhës

Nga: Linda Noka Mësimet në muzikë dhe instrument muzikor, janë dhurata më e mirë që prindi mund t'i ofrojë fëmijës. Shkolla e muzikës ''Besëlidhja'' në...

Lezhë, zjarri shkumbon banesën, s’ka viktima

Një banesë dy katëshe në fshatin Torovicë të Lezhës është shkrumbuar nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit dhe fatmirësisht nga flakët...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...