E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Lezhe

Etiketim: lezhe

Kryeministri Edi Rama ironizon protestat e studentëve dhe qytetarëve

Pas protestave që po mbahen aktualisht në Shkodër, Lezhë dhe në Kavajë, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. Ky i fundit ka ironizuar...

Shkollat pa ngrohje në Lezhë, zgjidhja e vetme e nxënësve: Të...

Veshjet e trasha janë e vetmja mënyrë për nxënësit e një pjesë të shkollave të Lezhës për të përballuar ditët e ftohta të dimrit....

Ndriçohet pema e Krishtlindjeve në Lezhë (VIDEO)

Në Lezhë pema e Krishtlidjes dhe dekori festiv janë ndezur në sheshin “Besëlidhja”. Aktivitetit të Bashkisë i janë bashkuar edhe koret e nxënësve të...

Zgjedhjet në PD, kush janë drejtuesit e rinj në Shkodër, Lezhë...

Prej disa ditësh po zhvillohen votimet për krerët e degëve të Partisë Demokratike. Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar votime në Vlorë, Lezhë dhe...

Zejmeni dhe fshatrat përreth si në mesjetë, qirinj në vend të...

Banorët e Zejmenit në Lezhë dhe fshatrave përrreth thonë se po e kalojnë shumicën e kohës në errësirë. Ndërprerjet e energjisë elektrike janë kthyer në...

Dita e Flamurit, koncert në Lezhë (FOTO)

106 vite më parë, më 28 nëntor 1912 u shpall Pavarësia e Shqipërisë në Vlorë. Ismail Qemali, bashkë me patriotë të tjerë dhe atdhedashës...

Shisnin mish në kushte të tmerrshme, bllokohen dy biznese në Lezhë

AKU në Lezhë ka bllokuar dy biznese që shisnin mish në kushte të rënda hijeno-sanitare. AKU njoftoi se në subjektin me aktivitet “përpunim prodhim mishi” ...

Aksidentet, rrezik nëpër kryqëzimet e superstradës së Lezhës

Ngjarja më të rënda në qarkullimin rrugor janë ato aksidente, të cilat ndodhen nëpër kryqëzimet e superstradës që përshkon Lezhën. Autoritetet e Policisë Rrugore...

Lezhë, trotuarët zaptohen nga makinat

Në Lezhë këmbësorët nuk kanë asnjë mundësi të lëvizin në trotuare apo në hapësirat e përcaktuara për ta. Automjetet parkojnë ku të munden dhe...

42-vjeçarja në Lezhë konsumon pesticide, ndërron jetë në spital

Një 42-vjecare ka ndërruar jetë në fshatin Tresh të Lezhës, pasi është helmuar duke konsumuar pesticide. Policia bën me dije se viktima është shtetësia me...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...