E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Lezhe

Etiketim: lezhe

Vrasja e policit/ Rama: Një tjetër shërbëtor i shtetit i mungon...

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të efektivit të policisë, Ardian Kodra. Kodra u vra dje në një përplasje të...

Vrasja e efektivit, ekspertët zbarkojnë në vendin e krimit

Një ditë pas luftës 5 orëshe me shtetasin David Qosja, i cili qëlloi ndaj efektivit të FNSH, bëhet me dije se ekspertë të policisë dhe...

Efektivët i japin lamtumirën Adrian Kodrës

Efektivët e policisë që morën pjesë n operacionin që u zhvillua në Torovicë të Lezhës për kapjen e të sëmurit mendor David Qosja, kanë...
David Qosja

Arrestohet vrasësi i policit në Lezhë

Policia ka arrestuar autorin e vrasjes së efektivit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë në Lezhë. David Qosja, banues në Torovicë qëlloi për vdekje...
Ardian Kodra, efektivi i policisë

Kush është vrasësi i policit në Torovicë, ja si e njohin...

(Në Foto: Efektivi që u vra në Torovicë, 50 vjeçari Ardian Kodra) ­ Zbardhen detaje se kush është David Qosja, autori i vrasjes së efektivit...

(VIDEO) Zjarri në Shëngjin, Premçi: Na duhen helikopterë që të ndërhyjmë...

I pranishëm në Shwngjin, prej tre ditësh ka qenë edhe Drejtori i Përgjithshem i Emergjencave Civile Shemsi Premçi. Teksa ka prezantuar situatën, Premçi shprehet se...

Zjarri në Shëngjin ishte i qëllimshëm. Ja kush është autori

Një person është arrestuar sot pasi dyshohet si autor zjarrvënies në malin e Shëngjinit. Burime zyrtare bëjnë me dije se në pranga është vënë 63-vjeçari...

Gjendje kritike në Lezhë, zjarri po shkon drejt rrugës kryesore

Shëngjini dhe zonat përreth tij, vijojnë ende të jenë në gjendje kritike, pasi situata e zjarrit qëndron ende problematike. Zjarri i madh që ka përfshirë prej...

Bujqësia e riskut të lartë në Torovicë

Shikim prapa: këneta e Kakarriqit-fusha e Torovicës Nga Gjovalin Gjeloshi Ish-këneta e Kakarriqit dikur, u bë fusha e begatë e Torovicës. Pa "humbur" thellë në histori,...

Lezhë, pranga për43-vjeçarim, mashtroi 8 persona

Policia e Lezhës ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim për mashtrimin e 8 personave për kontrata pune jashtë shtetit kundrejt një pagese...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...