E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Lezhe

Etiketim: lezhe

Lezhë, babai denoncon në polici “humbjen” e djalit 28 vjeçar në...

Policisë së Lezhës i duket të merret me problematikat jo vetëm në zonën që mbulon por edhe në...Spanjë. Një 50 vjeçar banues në fshatin...

Atentati mafioz në Lezhë, 35 vjeçari u qëllua për prishje të...

35 vjeçari Arben Gjini, u plagos rëndë mbremjen e djeshme gjatë një  atentati të denjë për një skenar filmi. Gjini pas një konflikti në...

Stuhia në Lezhë dëmton linjat elektrike, prej dy orësh e gjithë...

Moti i keq dhe stuhia që ka përfshirë Lezhën mbrëmjen e sotme ka lënë pa energji elektrike gjithë qytetin dhe 80% të fshatrave në...

Grabitja e karburantit në Lezhë, policia: Autori plagos rojen në këmbë

Një rojë karburanti ka mbetur i plagosur gjatë grabitjes që iu bë mbrëmë rreth orës 22:30 minuta pikës ku ai punonte. Grabitësi i cili ka...

Lezhjani rrezikon jetën në det për të shpëtuar dy vajza nga...

Dy adoleshente nga Kosova kanë qenë me fat pasi janë shpëtuar nga mbytja në zonën e Ranës së Hedhun në Lezhë. Vajzat 14 dhe 15...

Grabitet karburanti në Lezhë, plagoset roja gjatë përleshjes

Një roje karburanti ka mbetur i plagosur gjate grabitjes qe iu be mbrëmë rreth orës 22:30 minuta në Lezhë. Grabitesi i cili ka qene i...

Det, traditë dhe histori, Lezha destinacioni i verës

Rreth 38 kilometra vijë bregdetare, male, lumenj e laguna, histori, arkeologji dhe një trashëgimi e pasur kulturore… Lezha mund t’i ofrojë të gjitha në...

Mbytja e 62-vjeçarit në Lezhë, spitali përplaset me policinë: Mbërriti i...

Një përplasje mes Spitalit Rajonal të Lezhës dhe Policisë së këtij rrethi pas vdekjes së një pushuesi. Një 62-vjeçar është mbytur sot në bregdetin...

Shpëton nga mbytja, por 62-vjeçari ndërron jetë në spital

Një 62-vjeçar ka ndërruar jetë, sot në spitalin e Lezhës. Ai u dërgua për ndihmë, pasi u rrezikua të mbytej te “Rana e Hedhun”....

Zjarr i madh në Lezhë, panik të banorët

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në zonën e lagjes ‘Nënë Tereza’ në Lezhë. Mësohet se është djegur një sipërfaqe e madhe...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...