E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Lëvizjes Socialiste për Integrim

Etiketim: Lëvizjes Socialiste për Integrim

Mehmetaj: Ja pse duhet të protestohet më 27 janar

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj dha arsyet se pse duhet të protestohet më 27 janar. E ftuar në “360 Gradë” në...

Vasili: PS do të mbrojë çështjet e veta korruptive

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka vijuar akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama për kapjen e drejtësisë.  Në një konferencë...

Petrit Vasili, thirrje popullit: Marshoni drejt Tiranës, qeveria ka ikur

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili zhvilloi këtë të enjte një bashkëbisedim me gazetarët, ku u bëri thirrje njerëzve...

Kryeprokurorja e re. Vasili: Pjellë antiligjore, për Gramoz Ruçin ka një...

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka folur me tone të ashpra në studion e News24 për zgjedhjen e...

Kryemadhi: Koha nuk pret. Rama të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka kërkuar sot nga Kryeministri Edi Rama që të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për situatën e...

Vasili: Rama me bandat dhe Policinë vodhi zgjedhjet

I ftuar në emisioni “Opinion” kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili është shprehur se ndaj votuesve është ushtruar presion që të mos...

LSI ‘shpërthen’ ndaj Kryeministrit: Rama nuk është peng i LSI-së, por...

Një deklaratë e Kryeministrit Edi Rama se PS këto vite është marrë peng nga LSI ka shkaktuar reagime legjitime nga ana e deputetëve të...

Luan Rama: Konsekuenca e verbër çon në greminë

Nga Luan Rama (Fjala e Nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI-së) Paradoksalisht gjendemi në një situatë anormale, krijuar...

Vlorë/Arsyet pse LSI u largua nga mbledhja e Këshillit Bashkiak: Nuk...

Këshilltarët e Partisë Socialiste në Bashkinë e Vlorës kërkuan sot shkarkimin e kreut të këshillit të qarkut Sadrit Danaj. Në fillim të seancës, kryetari...

Panariti: Shoh shenjat e një dialogu. Presidentit të zgjidhet me konsensus

 Ministri i Bujqësisë, njëherësh pjesë e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti ka përsëritur apelin e kësaj force politike që palët politike të ulen...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Çështja Çame dhe kufijtë tanë janë të patjetërsueshëm

Nga Koço Kokëdhima Në një konferencë për shtyp, ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, u ankua se qenkan...

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...