E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Lëvizjes Socialiste për Integrim

Etiketim: Lëvizjes Socialiste për Integrim

Procedimi për të rinjtë protestues, Braimllari: Ishte urdhër i Ramës

Endrit Braimllari, Sekretar i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka reaguar pas procedimit penal të protestuesve të FRPD dhe LRI lidhur me protestën...

Vasili reagon për ligjin e “Strehimit social”: Rama mbron oligarkët, urren...

Një ditë pas miratimit të ligjit për “Strehimin social” në Kuvendin e Shqipërisë, ka reaguar kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim,...

LSI, Panariti: Jemi kundër bujqësisë se latifondeve, do zbrazen fshatrat

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti është shprehur se partia e tij është kundër bujqësisë së latifonedeve. Në një status në Facebook, ai...

PD dhe LSI në protestë me biznesin. Mitingje në 6 zona...

Deputetët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim do t’i bashkohen nesër protestës së biznesit të vogël dhe të mesës kundër rritjes së...

Spahiu: Edi Rama është i strukturuar vetëm për të shkatërruar ekonominë...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Përparim Spahiu i ftuar në emisionin 360 gradë të drejtuar nga gazetari Artur Zheji në Ora News ka...

Vasili: Situata në Shkodër është emergjente, Rama nuk thotë asnjë fjalë

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pë situatën e krijuar në Shkodër. Në një deklaratë për mediat,...

Malaj: I çova SMS Ramës për kaosin që i prisnin universitetet

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj e ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, thotë se kishte paralajmëruar kryeministrin Edi...

“Rama nazist, i quajti hebrenjtë çifutë”, Vasili i kthehet ambasadës amerikane:...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka akuzuar ambasadën amerikane për indiferentizëm përballë deklaratave të kryeministrit Edi Rama për...

Pakti Xhafaj-Marku, shpërthen Vasili: Marrëveshje për të arrestuar e përndjekur gjithë...

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i bën thirrje Partisë Socialiste që ta anollojë marrëveshjen e nënshkruar dje mes...

Kryemadhi: Rama trimërohet me kukullat e tij dhe ushtarët e vet,...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka vijuar akuzat ndaj kryeministrit Rama. Në përfundim të seancës plenare, e cila u zhvillua nën...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

“Enver Hoxha dhe banda e tij përgatisnin plane në ç’mënyrë ta bëjnë Shqipërinë një provincë serbe, edhe...