E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Lëvizjes Socialiste për Integrim

Etiketim: Lëvizjes Socialiste për Integrim

Petrit Vasili: Borxhi publik si piramidë dhe krim shtetëror

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili e cilëson borxhin publik të akumuluar nga qeveria “Rama” të ngjashëm me skemat...

Vasili: Analfabeti politik – apo politikani mashtrues e mafiozi i korruptuar

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar këtë të shtunë në lidhje me atë çfarë përfaqëson “një analfabet...

Nasip Naco: Rilindasit po sillen si pushtues me Shqipërinë. Demokracia është...

Në kuadër të takimeve me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim, deputeti Nasip Naço zhvilloi një takim me strukturat e LSI-së në Berat. Gjatë fjalës...

“Teatri”, Malaj: Kemi një Kryeministër paranojak që shtetin e shikon si...

Një ditë pas votimit në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, që parashikon shembjen e godinës aktuale të tij, deputetja e Lëvizjes Socialiste për...

Taksa e “Rrugës së Kombit”, Panariti: Ky është turp kombëtar

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti, ka deklaruar se vendosja e taksës së “Rrugës së Kombit” është një turp kombëtar. Sipas tij, në...

Vettingu në politikë/ Braimllari: Refuzimi nga PS do shoqërohet me protesta...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari, i ftuar në “45 minuta”, në Report Tv me gazetarin Denis Minga, ka thënë se vjeshta do të...

Vasili: BE foli, Ligji i Teatrit ra!! Ngushëllime bashkisë dhe qeverisë!!!

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili thotë se Bashkimi Evropian foli me ligjin për teatrin. Ai thotë se qeveria...

Malaj: Sistemi i arsimit po përballet me problematika shumë të mëdha...

Deputetja e LSI-së: Sikur të kishte politika të vërteta sociale nga qeveria rilindase, sot Enea do të ishte një ndër ata nxënësit që do...

Braimllari: Rama, vegël në duart e krimit. Kryeministër frikacak që ka...

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim Endrit Braimllari komenton reagimin e kryeministrit Edi Rama në rrjetet sociale lidhur me aksionin e policisë...

Shkurtimi i buxhetit për Bujqësinë, Panariti: Qeveria po e çon sektorin...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Edmond Panariti ka reaguar përmes një shënimi në rrjetet sociale pas mbledhjes së djeshme të Komisionit të Ekonomisë,...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...