Ballina Etiketimet Lëvizja Socialiste për Integrim

Etiketim: Lëvizja Socialiste për Integrim

Meta takim me të rinjtë e LRI në Njësinë 11 në...

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me të rinjtë e LRI-së në Njësinë administrative nr. 11 në Tiranë. Të pranishëm ishin edhe Ilir...

Luan Rama: Për koalicionin ka ende kohë

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim ende nuk janë rregjistruar zytarisht si koalicion në KQZ edhe pse mundësia e fundit që të ndodhë...

Braimllari: Reformat dhe zhvillimi ekonomik kërkojnë normalitet politik

Lëvizja Socialiste për Integrim prej disa javësh ka nisur takimet intensive në bazën duke zhvilluar bashkëbisedime me qytetarë të ndryshëm. Angazhimi i strukturave, për...

Luan Rama: Zgjedhjet janë të parat. Për koalicionin, flasim në kohën...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar sot për krizën politike në vend, duke theksuar se çështja kryesore që palët duhet të shqetësohen janë zgjedhjet. Nënkryetari...

Ilir Meta: Reforma në arsim, e pasuksesshme

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur zyrtarisht rezerva për ligin e Arsimit të Lartë.  Kryetari i Kuvendit Ilir Meta gjatë prezantimit të programit të...

LSI merr sot mandatin e deputetit të Lezhës

Lëvizja Socialiste për Integrim, sot do të marrë një tjetër deputet në Kuvendin e Shqipërisë. Pas dorëheqjes së deputetit të PS-së, Armando Prenga, KQZ do ti...

LSI, takim me intelektualë të Vlorës. Vasili: Dyert duhet të jenë...

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile dhe intelektualë që qytetit të Vlorës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin Ministri...

LSI nis hartimin e strategjisë për ekonominë

Lëvizja Socialiste për Integrim lançoi  Forumin Ekonomik të drejtuar nga ekspertë të fushës e që do të përgatisë një dokument strategjik për zhvillimin ekonomik...

Meta mbledh Kryesinë e LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbledhë mbrëmjen e sotme kryesinë e saj. Mbledhja mësohet se do të zhvillohet në orën 19:00 në ambientet...

Konventat zgjedhore e LSI në Bashkinë e Tiranës. Zgjidhen forumet drejtuese

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi konventën zgjedhore për degën e njësisë administrative numër 7 në Bashkinë e Tiranës. Kjo konventë u zhvillua në kuadër...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...

Europa e ka të humbur luftën

Marrëveshja për ndalimin e raketave me rreze të mesme veprimi nuk mund të shpëtohet më. Me këtë...