E dielë, Nentor 11, 2018
Ballina Etiketimet Lëvizja Socialiste për Integrim

Etiketim: Lëvizja Socialiste për Integrim

Trafiku i drogës dhe fikja e radarëve. LSI kërkon seancë me...

Lëvizja Socialistë për Integrim kërkon që drejtuesit e institucioneve të sigurisë kombëtare, të raportojnë në Kuvend për mosfunksionim të radarëve në hapësirën e vendit...

“Krimi dhe shitblerja e votës, tragjedia elektorale e zgjedhjeve të 25...

Lëvizja Socialiste për Integrim reagoi sot zyrtarisht për raportin përfundimtar të OSBE /ODIHR, për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Deputeti dhe Sekretari i Përgjithshëm...

Kryemadhi: Do jemi zëri i shumicës së shqiptarëve. Qeveria është pakicë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur Kryesinë e partisë për të diskutuar mbi aksionin opozitar dhe analizën e procesit zgjedhor në degët e partisë. Në...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi: Rinia duhet të marrë në dorë...

Lëvizja Socialiste për Integrim së bashku me Lëvizjen Rinore për Integrim organizoi ceremoninë mbyllëse të kampingut veror në Jalë. Të pranishëm në këtë aktivitet...

Akuzat e PD, vjen reagimi urgjent nga LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim i është përgjigjur menjëherë kryetarit të këshilltarëve të djathtë në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Leonard Olli, i cili e quajti...

Çmimi i ujit, LSI: Të plotësohen tre kushtet. Jemi kundër çdo...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka vendosur tre kushte lidhur me propozimin e Bashkisë së Tiranës për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm me 44%. Përmes...

Dy kërkesat e LSI që kushtëzojnë votën për rritjen e çmimit...

Lëvizja  Socialiste për Integrim ka kushtëzuar votën për rritjen e çmimit të ujit në Tiranë përmes dy kërkesave, rimburismit të familjeve në nevojë dhe...

LSI: Në Elbasan, Rilindja dhe Taulant Balla po shpërndajnë para...

Lëvizja Socialiste per Integrim, dega Elbasan reagoi sot për manipulimin e zgjedhjeve që po kryhet në këtë qark. Deklarata e plotë e LSI, Elbasan: Levizja Socialiste...

Mitingu në Durrës. Petrit Vasili: Votë kundër oligarkisë  

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi sot mitingun përmbyllës në qytetin e Durrësit. Mitingu u hap nga kandidatja për deputete, Nora Malaj. Në fjalën e saj,...

Luan Rama: Në Gjirokastër po shkelet ligji zgjedhor

Lëvizja Socialiste për Integrim ka denoncuar sot vendimin  për ndryshimin e Komisionit Zonal të Administrimit të Zgjedhjeve (KZAZ) në Bashkinë e Dropullit, Qarku Gjirokastër. Dy...

EDITORIAL

Ish-ministri Tahiri drejt postit si zv/kryeministër

-Fillimisht kryeministri, te Sokol Balla, dhe më pas Taulant Balla në TVSH deklarojnë se “Sajmir Tahiri është...

FORUM

Skënderbeu dhe shqiptarët sot

Nga Rexhep Qosja - Figura më e madhe historike Gjergj Kastrioti-Skënderbeu është figura më e madhe historike në...

Artur Zheji: Si e stërvisja Ramën të lexonte bukur, tani m’u kthye në bumerang

Nga Artur Zheji Kush mendon se KM-ja flet kot, ja fut kot, sepse ai flet për delet e veta që duan të dëgjojnë zërin...