E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Letra

Etiketim: letra

Vettingu në politikë, zbardhet letra e PD drejtuar Kuvendit

E paralajmëroi pak minuta më parë vet kreu i PD-së, Lulzim Basha se të premten do të nisë rruga e vettingut në politikë, ndërsa...

Sot të dua në një mënyrë tjetër, letra e Sartrit për...

Në këtë letër të bukur të pranverës së vitit 1929, gjetur në një përmbledhje po aq të bukur “Shkrimtari i Jetës Sime: Letrat e...

Tragjedia në Athinë/Humbi dy fëmijët dhe burrin, letra e gruas përlot...

Operacionet për kërkimin e personave që rezultojnë ende të zhdukur pas zjarreve masive që ''pushtuan'' Greqinë që pasditen e së hënës, nxjerrin në dritë...

Të dashurës së babait tim: “Ty, që ke të njëjtën moshë...

Le ta pranojmë, kjo që po ndodh është e sikletshme. Ti ke të njëjtën moshë me të dashurin tim dhe duket sikur është ai...

“Kasemi drejt lirimit”, Gjykata e Lartë reagon pas letrës së babait...

Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori, ka konfirmuar pas letrës publike të babait të gjyqtares së vrarë Fildes Hafizi, se do mbledhë me...

Përlot botën, dizajnerja letër të bijës para se të vriste veten

Dje, dizajnerja Kate Spade u nda nga jeta në apartamentin e saj në New York. Trupin e pajetë e gjeti shërbëtorja dhe sipas raportit...

Toti letër prekëse për Bufon: E nisëm si fëmijë, gradualisht u...

Ish-kapiteni i Romës, Françesko Toti ka reaguar pas deklaratës së Bufon, i cili ka vendosur që të mbyllë aventurën te Juventusi dhe të Italia....

Letra/Deputetja e PD: Mr. Lu, çështja LGBTI s’është halli më i...

Pasi Ambasadori Amerikan në Tiranë, Donald Lu foli me emra për politikanët që duhet të tregojnë kujdes me komentet ndaj komunitetin LGBTI, deputetja e...

Letra e shefit të policisë zbulon pse “dhuna në Rrugën e...

Shkresa e shefit të komisariatit Kukës, Vasil Çela që i drejtonte gjykatës së rrethit Kukës, zbulon arsyet e transferimit të çështjes Vendimi gjyqësor i djeshëm...

Varka e braktisur dhe letra: ”Jam Landi, po mbytem. Thuaj nënës…”

Një tjetër person rezulton i zhdukur në rrethin e Vlorës. Një varkë e braktisur në Zvrënec, është gjetur me një shishe në brendësi të...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...