E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Lekundje

Etiketim: lekundje

Lëkundje të forta tërmeti

Një lëkundje sizmike me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë mëngjesin e kësaj të premteje, rreth orës 09:12 minuta, lëkundje që janë...

Tërmetet nuk ikin, lëkundjet e tokës zhvendosen në Jug

Prej pothuajse 3 javë, vendi është mbërthyer nga lëkundjet e pandalshme të tërmetit. Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit të kësaj...

Lëkundjet sizmike/Tërmeti godet sërish, intensiteti në rënie

Nga mesdita e së mërkurës e deri të premtem, 520 goditje tërmeti e kanë origjinën nga zona e Gjirit të Lalzit. E gjithë Shqipëria është...

Vijojnë tërmetet, lëkundje të lehta në Lezhë

Prej ditë së mërkurës, tërmetet nuk kanë të ndalur në vendin tonë. Lëkundje të lehta janë ndjerë rreth orës 11:42 të së premtes në qytetin...

4 tërmete tronditën Tiranën dhe Shqipërinë. 40 lëkundje në një orë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në Tiranë dhe në pothuajse në të gjithë vendin. Të dhëna zyrtare pohojnë se janë regjistruar 4 tërmete, njëri...

Tronditet Shqipëria, bien dy tërmete brenda pak orësh

Dy tërmete pas mesnate kanë lëkundur Jugun e vendit. Referuar Institutit të Gjeoshkencave, rreth orës 1:30, në Cerkovic, 17 Km ne J-L të Sarandes,...

Lëkundje ‘misterioze’ në Elbasan, qytetarët në panik: Dhjetëra dridhje të forta,...

Disa lëkundje të forta kanë tronditur sot qytetin e Elbasanit dhe më gjerë. Denoncimi vjen nga vetë qytetarët e Elbasanit të cilët kanë shkruar...

Lëkundjet në Zharrëz, Gjiknuri: Ekspertizë të pavarur për të verifikuar shkaqet

Në fjalën e mbajtur mbrëmë gjatë seancës parlamentare, Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri u ndal edhe tek problematika e lëkundjeve në zonën...

Tërmet në Maqedoni/ Lëkundet Shkupi nga sizma 4.7 ballë

Një tërmet prej katër deri në 5 ballë ka goditur Shkupin. Lajmin e ka bërë të ditur Observatoriumi pranë Fakultetit Mateatiko-Natyror në Shkup. Sipas të...

Sërish tërmet në Italinë qendrore

Tërmetet që goditën Italinë qendrore, në mesnatën e të mërkurës dhe të enjtes, kanë shkaktuar dëme materiale dhe panik te banorët. Gjate mbrëmjes së...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...