E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Lejet e ndërtimit

Etiketim: lejet e ndërtimit

Lejet e ndërtimit – Rriten me 65% në gjysmën e parë...

Tregu ka një oreks në rritje për të ndërtuar. Sipas të dhënave nga Instituti i Statistikave, numri i lejeve të ndërtimit u rrit sërish...

Ndërtimet pa leje, Hipoteka: 300 persona kanë gati tapitë e shtëpive

Hipoteka publikon listën me 300 persona që kanë përfituar lejet e legalizimeve dhe që duhet t’i drejtohen Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme...

Ndryshojnë rregullat për lejet e ndërtimit. Punimet e brendshme dhe fasadat...

Lejet për të ndërtuar një apartament, apo ndryshime në banesën aktuale do të jepen në një procedurë më të thjeshtësuar. Ndërsa për punimet e...

EDITORIAL

Edi Rama për gazetën italiane “Corriere della Sera”: Nuk jap dorëheqje!

Kryeministri Edi Rama ka folur për gazetën kryesore italiane "Corriere della Sera", ku ka thënë prerë se...

FORUM

Turma në protestë mund të kthehej në uragan, pse Basha nuk duhet të bëjë bllof me djegien e mandatave

Nga Agron Gjekmarkaj- Të shtunën, më seriozët ishin qytetarët shqiptarë! Ata dolën të shumtë si kurrë më parë...

Shigjetari i së shtunës është lule (për shqiptarët që u vjen turp prej dhunës)

Nga Enkel Demi Në lajmet e së djelës në Sky TG24, TGCOM 24 apo Canale 5 lajmi i dytë...