E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Ledina Mandija

Etiketim: Ledina Mandija

Zv.Kryeministrja flet për largimin e “teknikëve”: Respektoj vullnetin politik

Largimi i Zv.Kryeministres dhe ministrave teknikë të propozuar nga Partia Demokratike për garantimin e procesit zgjedhor të 25 qershorit, duket se do të varet...

Zëvendëskryeministrja Mandija takohet me përfaqësues të lartë të KE dhe BE...

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e drejtueses së Task Forcës për zgjedhjet parlamentare 2017, zhvilloi takim me kërkesën e tij me Claus Neukirch, përfaqësues...

Zëvendëskryeministrja: Disa ministri dështuan në raportimin e problemeve të zgjedhjeve

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e drejtueses së Task Forcës për zgjedhjet parlamentare 2017, zhvilloi takim me kërkesën e tij me  ClausNeukirch, përfaqësues në...

Zv/kryeministrja e PD denoncon skandalin: 3580 punësime gjatë periudhës zgjedhore

Zëvendëskryeministrja teknike e propozuar nga PD si pjesë e marrëveshjes së 18 majit Rama-Basha, Ledina Mandija është shprehur e shqetësuar në mbledhjen e pestë...

Mandija kërkesë Ramës: Shkarko zv.ministren e Financave

Zëvendës kryeministrja Ledina Mandija i ka kërkuar kreut të Qeverisë, Edi Rama, që t’i propozojë Këshillit të Ministrave shkarkimin nga detyra të zv.ministres së...

Bllokoi sheshin e Flamurit vetëm për PS-në, Zv.kryeministrja kërkon hetim për...

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e drejtuesit të Task-Forcës “Për monitorimin e veprimtarisë, sjelljes apo përdorimit të burimeve njerëzore, financiare dhe logjistike të administratës shtetërore,...

Dhuna gjatë fushatës, zv.kryeministrja mbledh Task Forcës

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija ka thirrur sot një mbledhje jashtë radhe të Task Forcës. Mësohet se kjo mbledhje e tretë bëhet pas shqetësimeve në rritje...

Taskë Forca me “sytë katër”, Mandija: Askush nuk shkarkohet nga flamujt

Brenda dy javësh nga emërimi i ministrave teknikë, në administratën e lartë shtetërore është shënuar një numër i lartë shkarkimesh. Por zv/kryeministrja Ledina Mandija në...

Punësimet për fushatë, ministri Dervishaj i përgjigjet zv.kryeministres

Pas denoncimit të bërë nga zv.kryeministrja teknike Ledina Mandija, për punësime elektorale në hekurudhë për harkun kohor të 20 ditëve të fundit, ka ardhur...

Mandija: Kreu i uniformave blu Haki Çako-s të raportojë urgjent për...

Zëvendëkryeministrja teknike Ledina Mandija i kërkon informacion urgjent Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako për procedurën e ndjekur dhe veprimet e...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...