E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Lebron James

Etiketim: Lebron James

LeBron “shtang” kampionët e NBA me perlën e tij të parë

LeBron James kaloi nga Cleveland në Lakers këtë verë duke i entuziazmuar të gjithë tifozët të cilët prisnin që lojtari më i mirë i...

Sekretari amerikan i arsimit, LeBron James “emërohet” me peticion

Më shumë se 10,000 njerëz kanë nënshkruar një peticion ku i bëhej thirrje sekretarit të tanishëm të arsimit në SHBA, Betsy DeVos të zëvendësohet...

Nga një “fenomen” te tjetri, Lebron Xhejms i mahnitur nga “mrekullia”...

Mrekullia e Cristiano Ronaldo-s në sfidën kundër Juventusit ka bërë xhiron e botës dhe të mrekullkuar nuk janë vetëm personalitete të futbollit, por edhe...

LeBron James në historinë e NBA, Cavalier ngjitet i treti

Pas humbjes shokuese në fushën e Miami, Clevand Cavalier është rikthyer tek fitorja, me skuadrës nga Ohajo që mposhti me rezultatin 118-105 Charlotte Hornest....

LeBron James në historinë e NBA, arrin në kuotën e 30...

LeBron James futet në historinë e koshit amerikan. Ylli i Cleveland Cavaliers tregoi dhe njëherë se është në supërformë fizike, edhe pse numrat e...

Sportistët më të pasur

Teksa tifozët mburren me cilësitë e tyre sportive ata vetë mburren me milionat që fitojnë, madje garojnë me njëri-tjetrin edhe në planin financiar. Revista...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...