Ballina Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Isa Mustafa, elektorati dhe LDK-ja!

LDK-ja me Isa Mustafën në krye, asnjëherë nuk arriti ta mbajë unitetin rreth saj. Degradoi dhe nënçmoi shumë deputetë të denjë, të cilët ishin...

VV koalicion vetëm me LDK. Frikë nga Thaçi për një skenar...

E vetmja zgjidhje për Kosovën është një qeverisje e koalicionit mes Vetevendosjes dhe LDK-së thotë Besnik Bislimi, shefi i shtabit zgjedhor të VV në...

Zgjedhjet në Kosovë, reagon Mustafa: Mbizotëroi zëri i kundërshtimit

Nëpërmjet një statusi në profilin e tij në “Facebook”, ish-kryeministri dhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka pranuar në mënyrë indirekte rezultatin e zgjedhjeve...

Avdullah Hoti, kandidati zyrtar i LDK për kryeministër

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka marrë vendim gjatë ditës së sotme për zyrtarizimin e Avdullah Hoti si kandidat për kryeministër. Kryetari i LDK-së,...

Ndryshime të mëdha në Qeverine e Kosovës gjatë këtij muaji

    Drejtues të koalicionit qeverisës (PDK-LDK) janë shprehur të gatshëm ta fillojnë këtë muaj procesin e riformatimit të qeverisë. Kryeministri Isa Mustafa, duke mos saktësuar...

Të përbuzësh Shqipërinë për një copë tokë

"Ju, asamblistë, duhet ta dini se nuk është fjala për një copë tokë, sepse ajo copë toke sado e vogël të jetë, është një...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...