E dielë, Dhjetor 16, 2018
Ballina Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Isa Mustafa, elektorati dhe LDK-ja!

LDK-ja me Isa Mustafën në krye, asnjëherë nuk arriti ta mbajë unitetin rreth saj. Degradoi dhe nënçmoi shumë deputetë të denjë, të cilët ishin...

VV koalicion vetëm me LDK. Frikë nga Thaçi për një skenar...

E vetmja zgjidhje për Kosovën është një qeverisje e koalicionit mes Vetevendosjes dhe LDK-së thotë Besnik Bislimi, shefi i shtabit zgjedhor të VV në...

Zgjedhjet në Kosovë, reagon Mustafa: Mbizotëroi zëri i kundërshtimit

Nëpërmjet një statusi në profilin e tij në “Facebook”, ish-kryeministri dhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka pranuar në mënyrë indirekte rezultatin e zgjedhjeve...

Avdullah Hoti, kandidati zyrtar i LDK për kryeministër

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka marrë vendim gjatë ditës së sotme për zyrtarizimin e Avdullah Hoti si kandidat për kryeministër. Kryetari i LDK-së,...

Ndryshime të mëdha në Qeverine e Kosovës gjatë këtij muaji

    Drejtues të koalicionit qeverisës (PDK-LDK) janë shprehur të gatshëm ta fillojnë këtë muaj procesin e riformatimit të qeverisë. Kryeministri Isa Mustafa, duke mos saktësuar...

Të përbuzësh Shqipërinë për një copë tokë

"Ju, asamblistë, duhet ta dini se nuk është fjala për një copë tokë, sepse ajo copë toke sado e vogël të jetë, është një...

EDITORIAL

Presidenti Meta me arbëreshët në Provincën e Avellinos (FOTO)

Presidenti Ilir Meta ndodhet sot në Itali, në komunën e Irpinas, e cila banohet nga arbëreshë. Së...

FORUM

Jemi vend me fat, Kryeministri ynë është më i miri dhe më i bukuri i krejtve!

Nga Agron Gjekmarkaj - Të marrtë e mira të marrtë more Kryeministri ynë qyfyrexhi! Ç’paske qenë! Del ti...

Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!

Nga Dritan Kaba - Erdhi nga SHBA për t’i shërbyer qytetarëve të tij, bashkëkombasve me një rrogë qesharake,...