E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Opozita i shkruan letër Mogherinit, kundërshton idenë e shkëmbimit të territoreve

Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, LDK, VV, PSD dhe Alternativa i kanë dërguar letër Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, të...

LDK: Shëndeti i Isa Mustafës është stabilizuar, së shpejti kthehet në...

Kryesia e Degës së V-të të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë ka mbajtur mbledhjen e rregullt ku kanë biseduar për zhvillimet politike në...

Zgjedhjet në Kosovë, Ahmeti rimerr Prishtinën

Zgjedhjet lokale në Kosovë, aty ku Lidhja Demokratike e Kosovës është ajo që ka fituar numrin më të madh të komunave pas balotazhit të...

Adelina Ismaili “djeg” skenën, por lë muzikën: Nëse bota kallet, mendimi...

Ajo mbetet diva e muzikës shqiptare edhe pse prej kohësh është shkëputur nga të qënit aktive në këtë industri. Rikthimi i saj në Kosovë bëri...

Formimi i qeverisë së Kosovës, VV dhe LDK ‘betejë’ për 61...

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe lëvizja “Vetëvendosje” kanë paralajmëruar se do t’i fillojnë përpjekjet për formimin e institucioneve, pas dështimit për herë të...

Adelina i hyn politikës: LDK duhet të reformohet urgjentisht

Këngëtarja e njohur nga Kosova Adelina Ismaili njihet për dashamirësinë e saj ndaj ish-presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova dhe gjithashtu mbështet partinë e Lidhjes...

Pa Qeveri, LDK nuk pranon koalicion me PAN

Lidhja Demokratike e Kosovës po shihet përsëri si faktor në krijimin e një qeverie me numra të bollshëm. Megjithatë, partia e Isa Mustafës duket...

Isa Mustafa, elektorati dhe LDK-ja!

LDK-ja me Isa Mustafën në krye, asnjëherë nuk arriti ta mbajë unitetin rreth saj. Degradoi dhe nënçmoi shumë deputetë të denjë, të cilët ishin...

VV koalicion vetëm me LDK. Frikë nga Thaçi për një skenar...

E vetmja zgjidhje për Kosovën është një qeverisje e koalicionit mes Vetevendosjes dhe LDK-së thotë Besnik Bislimi, shefi i shtabit zgjedhor të VV në...

Zgjedhjet në Kosovë, reagon Mustafa: Mbizotëroi zëri i kundërshtimit

Nëpërmjet një statusi në profilin e tij në “Facebook”, ish-kryeministri dhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka pranuar në mënyrë indirekte rezultatin e zgjedhjeve...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...