E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Largimi

Etiketim: Largimi

Moderatori shqiptar, largohet papritur nga televizioni. Poston letrën e lamtumirës

Pas 17 vitesh kontribut në ekranet shqiptare, Labinot Gashi është larguar nga puna në televizionin RTV21. Prezantuesi i ‘1 kafe me Labin’ është përshëndetur...

Armand Shkullaku: Vendimi për të lënë AbcNews ishte i pronarit A.Frangaj

Armand Shkullaku, një nga gazetarët më profesionistë në Shqipëri dhe Kosovë është larguar sot nga drejtimi i ABCNews, televizion i ngritur profesionalisht krejtësisht nga...

Tramezzani në lotë para largimit: Shqipëria do të më mungojë

Në komentet e “Domenica Sportiva” ku është bashkëpunëtor me dashamirësi shpesh shprehen, “Tramezzani duket si një personazh i dalë nga “Beautiful”. Bëhet fjalë për...

Largohet Tramezzani! Media zvicerane e sheh te Lugano

Paolo Tramezzani ka të ngjarë që të lërë Kombëtaren shqiptare për të nisur një aventurë të re në Zvicër. Sipas televizionit RSI, destinacioni i mundshëm...

Momenti i largimit me motor të dy grabitësve të bankës tek...

Grabitën një sasi parash duke kërcënuar me armë rojën e sigurisë së një banke të nivelit të dytë tek zona e “21 Dhjetorit dhe...

De Biazi ikën nga Shqipëria për Kaljarin?

Disa javë më parë, në mediat italiane Xhani De Biazi u përmend si një ndër kandidatët për të marrë drejtimin e Kaljarit. Sot, emri...

Simeone drejt largimit, pasuesi i tij është Pochettino

Atletico Madrid po studion alternativa të ndryshme si zëvendësues të trajnerit Diego Simeone, në rast se ky i fundit vendos të braktisë klubin. Një...

Nis kthesa e Trump: Zhduket premtimi i madh elektoral!

Donald Trump bëri disa deklarata që shokuan botën, gjatë fushatës së tij. Por zgjedhja si president duket se e ka bërë më të ftohtë gjykimin...

Edi Rama i kërkon Ilir Metës ta largojë ministrin Manjani për...

Ylli Manjani nuk ndalon. Ai si përherë, origjinal në deklarata e qëndrime, krejt ndryshe nga pjesa tjetër e qeverisë flet hapur. Ministri i Drejtësisë...

“Ky vend nuk më ofron asgjë, zgjidhja të marrësh avionin e...

Aurela Hoxha, një modele karriere dhe fashion- blogere, e ka megjithatë një zgjidhje për t’u ndjerë vetvetja. E ftuar në programin e mëngjesit “Wake Up”...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...