E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Largimi

Etiketim: Largimi

Largohet nga PD-ja? Bregu: Mesila më tha se është më e...

Sot në ditën e Europës, për ish-Ministren e Integrimit, Majlinda Bregu, vlen si një refleksion i një analize nëse vendi ka plotësuar kushtet për tu...

“Përçahet” Kombëtarja, Xhaka u largua nga pa pyetur

Prej kohësh Taulant Xhaka nuk është më një titullar fiks i Kombëtares. Shkëndija që dha në ndeshjen kundër Zvicrës në Europian, teksa flakte i...

Deklarata e Çanit se do largohet nga Shqipëria, ironizon zëdhënësja e...

Të shumta ishin reagimet pas deklaratës së bujshme që bëri në një emision televiziv gazetari Arian Çani, se do të largohet nga Shqipëria për...

Fatos Lubonja: Katër skenarët pas të cilëve fshihet largimi i Saimir...

Fatos Lubonja ka bërë sot një shkrim mbi largimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ai shkruan se ka katër faktorë për largimin e Tahirit...

Dorëheqja e Tahirit, vjen reagimi i parë i PD-së

Dorëheqja e Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit pas një takimi me Kryeministrit Rama, ku thuhet se u kërkua dhe dorëheqja, për këtë vendim ka ardhur...

Fillon kriza e Call Center: Tre kompani të mëdha reduktojnë kontratat...

Nën presionin e qeverisë italiane dhe në pritje të hyrjes në fuqi të ndryshimeve të reja ligjore për sektorin e call center, kompanitë e...

Ministri Ylli Manjani shkarkohet

Pas replikave të ditëve të fundit mes ministrave të PS dhe LSI dhe një praglufte mes palëve duket se Edi Rama dhe Ilir Meta...

Dekriminalizimi/Edhe tre deputetë në ikje. Ja nga cilat parti janë

Janë edhe 16 zyrtarë të tjerë të lartë, mes tyre deputetë dhe nje  kryebashkiak, të cilët po kalojnë nën “sitën” e Prokurorisë së Përgjithshme...

Moderatori shqiptar, largohet papritur nga televizioni. Poston letrën e lamtumirës

Pas 17 vitesh kontribut në ekranet shqiptare, Labinot Gashi është larguar nga puna në televizionin RTV21. Prezantuesi i ‘1 kafe me Labin’ është përshëndetur...

Armand Shkullaku: Vendimi për të lënë AbcNews ishte i pronarit A.Frangaj

Armand Shkullaku, një nga gazetarët më profesionistë në Shqipëri dhe Kosovë është larguar sot nga drejtimi i ABCNews, televizion i ngritur profesionalisht krejtësisht nga...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...