E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Largimi

Etiketim: Largimi

Fotot e rralla të largimit të mbretit Zog dhe Geraldinës (FOTO)

Nga Aurenc Bebja*, Francë-5 Maj 2018 Largimi i familjes mbretërore shqiptare nga atdheu, si arsye e pushtimit fashist, ka ngjallur një interes të veçantë në...

Spiropali: Shqiptarët largohen sepse duan paga më të larta

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali e ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se nga Shqipëria nuk largohen ata që kërkojnë punë,...

Ristani: Protesta e opozitës do të vazhdojë deri në largimin e...

Protestat do të nisin në 27 janar dhe nuk do të përfundojmë pa largimin e kryeministrit Rama nga qeverisja. Kështu shprehet Sekretari i Përgjithëm...

Rama: 2200 mësues do të largohen nga sistemi

Teksa foli për prioritetet e qeverisë për vitin 2018 në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, Kryeministri Rama u shpreh se do të vazhdojë intensivisht...

60 oficerë të policisë drejt “largimit”

60 efektivë të Policisë së Shtetit me grada të niveleve zbatuese, të mesme dhe të larta, iu janë refuzuar certifikatat e sigurisë nga Drejtoria...

Largimi nga Portokallia, ”qan” hallet në Klan

Pse nuk i kemi njohur më parë personazhet e Portokallisë? Njëri prej tyre sot u rrëfye tek Rudina. Erion Isai foli për veten dhe...

Canës i thanë që nuk do luajë pas kualifikimit në Europian

Largimi i Lorik Canës nga pozicioni i kapitenit në kombëtaren shqiptare nuk u prit fort mirë nga fansat e futbollistit që prej vitesh e...

Flet Marina Vjollca: Ja pse u largova nga Top Channel

Vetëm një ditë pas dasmës madhështore, një ndër më të përfolurat e vitit, Marina Vjollca është kapur ‘mat’ nga emisioni “Jo Vetëm Modë”. Me...

Panucci e nis me “dorë të rëndë”, lë jashtë liste Xhakën...

Kombëtarja edhe pse me tranjer të ri, Christian Panucci, ka ende "hijen" e ish-tranjerit Ganni De Biasi. Kuqezinjtë duhet të mësohen se Taulant Xhaka,...

Hushi i turret kritikëve: Larg meje kurtizane, heroinë e vaginës profesionale...

Letra e lamtumirës të tenorit Agim Hushi, ende merr kritika dhe sulme të ashpëra. Letra për lamtumirën e tij të fortë që i dha...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...