E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Lady Diana

Etiketim: Lady Diana

Sot Lady Diana do të festonte 57 vjetorin, “fustani i hakmarrjes”...

Nëse ka një fustan ikonik në garderobën e Lady Diana është pikërisht mini-fustani i zi prej mëndafshi i veshur në qershor të 1994, pikërisht...

Kate nuk e harron kurrë vjehrrën (FOTO)

Kate Middleton dhe Princi William sollën këtë të hënë në jetë fëmijën e tyre të tretë. Pak orë pas lindjes, Dukesha e Cambridge u...

Nuk iu kujtohet emri i Lady Diana? Fajin e ka ana...

Studimi i një grupi anglez botuar në «Cerebral Cortex». Sfida e hartës së 256 llojeve të kujtesës Një herë një psikolog eksperimental u përpoq të...

Uilliam dhe Harry zgjedhin skulptorin e Dianës

Statuja, që do të bëhet 20 vjet pas vdekjes së Lady D, do të realizohet nga Ian Rank-Broadley, autori i portretit të mbretëreshës Elisabet...

Lady Diana nuk vishte kurrë dorashka, arsyeja do t’ju emocionojë

Kanë kaluar 20 vjet nga vdekja e Lady Dianës në aksidentin automobilistik në Paris, por mbretëresha nuk është harruar. Përkundrazi. Miti i saj duket...

Fotografia që po çmend rrjetin. Lady Diana dhe Kate Middleton, duke...

Një fotografi e Lady Dianës me Princeshën Kate Middleton, është duke çmendur fansat e të dy princeshave kudo në botë dhe jo vetëm. Fotografia e...

Arsyeja e vërtetë pse Princeshë Diana mbante dy ora në kyçin...

Jo rrallë herë Princeshë Diana është fotografuar me dy ora në kyçin e saj të majtë. Ndryshe nga se mund të mendohet, ajo do...

Lady Diana, ish-shefi i sigurisë: Edhe Kevin Costner mes të dashurve...

Në një rrëfim ekskluziv në revistën italiane “Chi”, flet për herë të parë dëshmitari i heshtur i aventurave sentimentale të princeshës Dai Davis, i cili...

Princi Harry rrëfen për periudhën kur humbi nënën

Princi Harry është hapur në lidhje me betejat, nëpër të cilat ka kaluar në të njëzetat e tij, duke treguar se kishte mbështetje të...

Statujë në kujtim të Lady Dianas, 20 vjet pas vdekjes

Princi Uilliam dhe vëllai i tij Herri urdhëruan sot ndërtimin e një statuje me imazhin e nënës së tyre, princeshës Diana, në vitin e...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...