E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Kuvendit

Etiketim: Kuvendit

Salianji në Kuvend: Të marrim në dorë sovranitetin

Nga foltorja e Kuvendit, deputeti i PD-së Ervin Salianji ftoi qytetarët t’i bashkohen protestës së 16 shkurtit për të rrëzuar qeverinë. Gjatë fjalës së...

Kadri Veseli: Nuk do të ketë më ulje pagash, por vetëm...

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur se me “Ligjin për Pagat” do t’i jepet fund anarkisë që ka mbizotëruar mbi 20...

Shqipja, gjuhë zyrtare në Maqedoni, firmos Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit ka firmosur Ligjin për gjuhët. Ligji me firmën e Xhaferit dërgohet në Gazetën Zyrtare dhe pas shpalljes në Gazetën Zyrtare menjëherë...

Krishtlindja, Ruçi: Lumturia e të gjithëve, e bën jetën më të...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Krishtlindjes. Në fjalët e tij, kryeparlamentari ka veçuar në këtë urim...

Veseli: BE-ja t’i trajtojë barabartë Kosovën dhe Serbinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të trajtojë seriozisht çështjen e taksës që Kosova ka vendosur ndaj...

Studentët: Drejt Kryeministrisë derisa të firmosen 8 kërkesat tona

Pas protestës madhështore të zhvilluara para Kuvendit, studentët kanë vendosur që tubimin ta zhvillojnë pa ndalim para godinës së Kryeministrisë. Një lumë studentësh protestues po...

Takim me delegacion nga Malta, Ruçi: Bashkëpunimi do fuqizohet!

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka pritur sot në një takim një delegacion parlamentar dhe qeveritar të Maltës. Delegacioni kryesohej nga Deo Debattista, Sekretar Parlamentar...

Parlamenti ndërkombëtar për paqen, Ruçi: Kosova kërkon më shumë njohje ndërkombëtare

Në ditën e fundit të Sesionit të Dytë Plenar të Parlamentit Ndërkombëtar për Tolerancën dhe Paqen, i cili po zhvillohet në Tiranë, kreu i...

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm i skajshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast...

Presidenca sqaron takimin me kryeparlamentarin, Gramoz Ruçi

Presidenca ka dhënë detaje për takimin e zhvilluar sot mes kreut të shtetit, Ilir Meta dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. "Presidenti i Republikës Ilir...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...