E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Kuvendi

Etiketim: Kuvendi

Djegia e mandateve, Kuvendi çon në KQZ dorëheqjet e opozitës

24 orë pas firmosjes së djegies të mandateve nga deputetët e opozitës, Kuvendi i Shqipërisë nuk humbet kohë duke i përcjellë kërkesat Komisionit Qendror...

Arrestimi i deputetit, Kuvendi pranon heqjen e imunitetit

Pas ndalimit nga ana e policisë së  Maqedonisë së Veriut të ish-kryetarit të Parlamentit të Maqedonisë dhe njëkohësisht deputet, Trajko Veljanovski Kuvendi ka pranuar...

Mijëra shqiptarë para selisë së Kuvendit

Deputetët e opozitës me në krye kreun e PD-së Lulzim Basha dhe krerët e partive të tjera opozitare kanë mbërritur tek selia e Kuvendit. Ata...

Gramoz Ruçi: Nuk do të ketë seancë parlamentare

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi deklaroi nga Kuvendi se situata e acaruar politike e kohëve të fundit i ka bërë keq imazhit të vendit....

Ligji “Për Noterinë”, Kuvendi rrëzon dekretin e Presidentit Meta

Kuvendi i Shqipërisë vijon punimet e seancës plenare të së enjtes, ndërsa me vetëm votat e maxhorancës ka rrëzuar dekretin e Presidentit Meta për...

Kuvendi shpall 3 vende vakante për anëtar të Këshillit Drejtues të...

Kuvendi bën me dije se Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, pasi konstatoi mbarimin e mandatit katërvjeçar të tre anëtarëve të zgjedhur...

Opozita del nga Kuvendi, Braçe: Po Taulanti pse iku?

Sot Kuvendi u shndërrua në vend përplasjesh, të cilat degjeneruan deri në fjalor banal. Në këtë seancë, ishin të pranishëm edhe ministrat e rinj. Erion...

Kriteret, Kuvendi thirrje publike organizatave për bashkëpunim

Kuvendi i Shqipërisë ka një thirrje publike për lobistët, organizatat e shoqërisë civile, grupet e interesit, organizatat jofitimprurëve, atyre të biznesit, të cilat janë...

Mblidhet sot Kuvendi, pritet votimi i Ramës si ministër i Jashtëm

Pasditen e kësaj të hëne, nis zyrtarisht sesioni i ri parlamentar, pas seancës së jashtëzakonshëm të së mërkurës së kaluar, ku u bë votimi...

Të hënën nis zyrtarisht Kuvendi, opozita ka paralajmëruar protesta

Ditën e hënë në orën 17:00 do të hapet zyrtarisht sesioni i IV i  Legjislaturës së IX të Kuvendit të Shqipërisë. Njoftimi është bërë në...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...