E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Kuvendi

Etiketim: Kuvendi

Kuvendi mblidhet sot sërish në seancë, tre ligjet që do miratohen

Maxhoranca do të mblidhet sërish e vetme ditën e sotme në seancë plenare, ndërkohë që opozita do të jetë e fokusuar jashtë Parlamentit në...

PS pranon dekretin për Teatrin, por miraton ndryshimet në ligjin e...

Me 75 vota pro, 4 abstemim dhe asnjë kundër, mazhoranca socialiste pranoi dekretin e Presidentit që rrëzon ligjin për Teatrin Kombëtar. Por në vend që...

Ahmetaj “kamerier”, Ulsiu s’ndihet mirë me syze, Beqajt e Kumbaros ua...

Opozita ende vijon bojkotin e seancave plenare dhe nuk dihet se kur ajo do ti rikthehet jetës normale parlamentare. Dhe teksa janë mbushur 4 javë...

Kuvendi fsheh nismën e opozitës për pastrimin e politikës

Partia Demokratike dhe opozita kanê propozuar që prej datës 7 shtator amendamentet kushtetuese për pastrimin e politikës nga krimi, por nisma e opozitës për...

Dështon seanca e opozitës, Konjufca: Kuvendi të shpërbëhet, ka krizë institucionale

Ka dështuar edhe sot seanca e thirrur nga opozita për të nxjerr një rezolutë ku ia pamundëson presidentit të Kosovës Hashim Thaçi shkuarjen në...

Kuvend pa opozitën, deputetët e PS komentojnë fotot familjare në rrjetet...

Kuvendi pa opozitën, deputetët e PS komentojnë fotot e njëri-tjetrit në rrjetet sociale Mazhoranca po zhvillon sot seancën plenare në Kuvend ndërsa opozita ka vendosu...

Maxhoranca do të votojë pa opozitën, ç’pritet sot në Kuvend?

Kuvendi do të votojë sot Aktin Normativ që përcakton edhe shpërblimin prej 5 mijë lekësh të rinj për pensionistët dhe familjet në nevojë në...

“Krimi”/ Pas Shkodrës, opozita mbledhje nesër në Elbasan, bojkoton sërish Kuvendin

Opozita do bojkotojë edhe nesër punimet e Kuvendit. Burime pranë selisë blu thanë për "KJ" se grupi parlamentar i PD, LSI-së dhe partive të...

Propozohet që Kosova të ketë vetëm një ekip negociator

Debati parlamentar për ekipin negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, ka nxjerrë edhe disa propozime. Grupi Parlamentar i Nismës Socialdemokrate, përmes deputetit Bilall...

Nis Kuvendi, mesazhi i Ruçit: Ndalni luftën për pushtet! Beteja jonë,...

Po zhvillohet seanca e parë parlamentare pas shkëputjes së pushimeve. Në sallë janë prezent vetëm deputetët e maxhorancës, ndërsa opozita (PD, LSI dhe aleatët...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...