E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Kuvend

Etiketim: Kuvend

Teatri, opozita do bëjë “Kuvend” në Vlorë

Në seancën e kësaj të enjte, mazhoranca do të votojë e vetme dekretin e Presidentit Ilir Meta për Teatrin bashkë me ndryshimet ligjore, ndërsa...

Arta Marku nesër në Kuvend, zbulohet arsyeja

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku rikthehet në Kuvendin e Shqipërisë, aty ku mes flakadanëve dhe protestës së opozitës u betua si drejtuesja...

Teatri kthen PD në Kuvend pas tre javë mungesë

Partia Demokratike thyen pas tre javësh marrëdhënien e kushtëzuar me Kuvendin. Burime pranë selisë blu bëjnë me dije se deputetët e PD-së do të marrin...

“Lojërat e Fatit” zbresin në Kuvend, Ahmetaj: Ja pse duhet rrëzuar...

Kuvendi mblidhet në seancën e tretë parlamentare pa opozitën. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj gjatë fjalës së tij argumentoi edhe njëherë arsyet pse duhet rrëzuar dekreti i...

“Buxheti”, Ahmetaj: 2018-a do mbyllet me rritje ekonomike, rekord investimesh të...

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj u shpreh nga foltorja e Kuvendit, ku në rendin e ditës të seancës është edhe rishikimi i...

S’ka pjesëmarrje normale në Kuvend – Për 10 ditë, Opozita shpall...

Detaje të reja zbardhen nga mbledhja e opozitës së bashkuar në Shkodër. Duke iu referuar burimeve nga mbledhja që vijoi me dyer të mbyllura pas...

Sesioni i ri/PS mbledh kryesinë, PD grupin dhe aleatët

Politikanët pas pushimeve do të ulen pasditen e së hënës në parlament. Në mëngjesin e së hënës, socialistët do të mbledhin në Kryesinë e...

Çështjet e nxehta që presin politikën pas pushimeve

Në fund të Korrikut Gramoz Ruçi shpërndau Parlamentin duke paralajmëruar deputetët se ekzistonte mundësia që të ndërprisnin pushimet për një seancë të jashtëzakonshme, që...

Vasili: Drejtësia u kap nga PS. Edhe ndërkombëtarët po ankohen

Kryetari i Grupit Parlamentar, Petrit Vasili deklaron se Reforma në Drejtësi është në pikën e saj me kritike. Në një intervistë në "Fax News",...

Nëntë arsyet pse Presidenti ktheu ligjin e Teatrit

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të mos e dekretojë ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar disa javë më parë nga Parlamenti. Në një njoftim për...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...