E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Kushte

Etiketim: kushte

Dashuri pa kushte, qeni i dhuron përqafime e mbështetje motrës së...

Ky është momenti emocionues kur një qenush tregoi dashurinë ndaj motrës së tij të sëmurë, e prekur nga virus vdekjeprurës në Egjipt. Dy qentë ndodheshin...

Banesa me qira për familjet, kriteret dhe lista e dokumenteve

Publikohen kriteret për të përfituar banesa sociale me qira. Nga ky program strehimi në Tiranë mund të përfitojnë familjet që nuk kanë në pronësi...

Media franceze ”Le Express” për Shqipërinë: Në BE, por me kushte...

Të martën në Luksemburg, Bashkimi Europian ra dakord që negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Mqedonisë, të shtyhen dhe të hapen në qershor 2019....

Negociatat, Glos tregon kur Gjermania heq kushtëzimin

Gjermania ende nuk e ka dhënë qëndrimin final ndaj Shqipërisë, lidhur me rrugën e vendit drejt BE-së. Drejtor i Fondacionit Konrad Adenauer, Walter Glos,...

“Lajm tronditës!”, Berisha: Gjermania vendos 10 kushte për hapjen e negociatave...

Ndërkohë që thuhet se Gjermania është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në, ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëron të kundërtën. Në një status në...

Rama në BBC: Hapja e negociatave jetike për ne, anëtarësimi më...

''Anëtarësimi në BE i Shqipërisë, përfaqëson mbrojtjen e vetes nga fantazmat e të shkuarës, duke garantuar që nuk do të përballemi sërish në të...

27 detyrat e Shqipërisë për të prekur BE-në

Hapja e negociatave dhe anëtarësimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian do të kalojë në një proces të gjatë që konsiston në përputhjen e 31...

Takimi Rama-Merkel, në syrin e 3 Televizoneve

Takimi i kryeministrit Edi Rama me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, në median shqiptare është përcjellë në forma të ndryshme. Lajmi ishte kryesor në...

Në BE para Serbisë? Gjosha: Rama të sfidojë krimin, show me...

Ish-ministrja dhe deputetja e LSI, Klajda Gjosha: Kemi kërkuar çeljen e negociatave pa kushte Intervistoi: Redjon Shtylla Në 18 prill, Komisioni Europian do të prezantojë raportin...

Vettingu në polici: Kushtet që penalizojnë 12 mijë efektivë

Projektligji për Vetingun në Policinë e Shtetit, Gardën e Republikës dhe SHÇBA në Ministrinë e Brendshme, i miratuar në parim në seancën e fundit...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...