E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Kupa e shqiperise

Etiketim: Kupa e shqiperise

Kupa e Shqipërisë/ Caktohen oraret për ndeshjet e kthimit. Shumë sfida...

Mesjava në Shqipëri pret ndeshjet e kthimit të turit të parë të Kupës, me shumë sfida që janë të vendosura që nga duelet e...

Kupa e Shqipërisë nis me probleme, Besa-Tirana nuk fillon në orar...

Sot nis zyrtarish edicioni i ri i Kupës së Shqipërisë. Federata Shqiptare e Futbollit ka programuar që takimet e raundit të parë të luhen...

Kupa e Shqipërisë/ Laçi 12-0 përballë Sopotit, kurbinasit ia kalojnë Skënderbeut

Laçi ka shpartalluar me rezultatin 0-12 Sopotin në takimin e parë të Kupës së Shqipërisë të zhvilluar në një prej fushave të Qendrës së...

Përballjet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë, fituesit në...

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike edhe përballjet e turit të parë të  Kupës së Shqipërisë për edicionin 2017-2018. Kukësi kampioni i Shqipërisë...

Tirana fiton Kupën e Shqipërisë, më e dhimbshme e historisë

Tirana, e rënë nga kategoria, është fituese e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë mundën Skënderbeun në finalen e luajtur në “Elbasan Arena” me shifrat 3:1,...

Kupa e Shqipërisë, tre skuadra tifo për Skënderbeun

Një Kupë për disa skuadra. Natyrshëm që fitues do të jetë vetëm një ekip, megjithatë fati i sezonit për të paktën 4 klube lidhet...

Kupa e Shqipërisë, përcaktohen çiftet e gjysmëfinaleve

Është hedhur paraditen e sotme shorti që ka përcaktuar dy çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë. Goglat e tërhequra në mjediset e Federatës Shqiptare të...

Eleminimi nga Kupa e Shqipërisë, Partizani vendos heshtjen për shtyp

Kupa e Shqipërisë, klubi i Partizanit ka vendosur heshtjen për shtyp. Sipas njoftimit të Partizanit eleminimi nga Kupa  e Shqipërisë është një dështim nga ana...

Kupa e Shqipërisë, shënohen 43 gola në të dyja grupet

U luajtën sot ndeshjet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë, një turne i cili si zakonisht, në turin e parë, i jep...

Përcaktohen datat, kalendari i Kupës së Shqipërisë

Federata Shqiptare e Futbollit ka shpallur sot datat e ndeshjeve për turin paraeliminator dhe turin e parë të Kupës së Shqipërisë. Gjithçka do të nisë...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...