E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Kundër

Etiketim: kundër

Krimet kundër pasurisë – Rriten vjedhjet e lokaleve e banesave, bie...

Në tremujorin e dytë të vitit 2017 është evidentuar rritje e numrit të vjedhjeve të lokaleve të tregtisë dhe të banesave, ndërkohë që ka...

Fotoja që ndau rrjetet sociale në pro dhe kundër

Një foto e modeles Chrissy Teigen ka rihapur debatin e ushqyerjes me gji në publik. Instagrami u "nda më dysh" pasi ajo postoi një foto...

Avokatët kundër: Vetting-u ndaj nesh antikushtetues

Gjatë diskutimit në komisionin e ligjeve të projekt-ligjit për avokatinë, pas miratimit në parim të tij, propozimi i deputetit socialist Bashkim Fino për përjashtimin...

Politikanë dhe artistë flasin për “Koha Jonë” lidhur me shembjen, ose...

Deputetët e opozitës do të jenë në krah të artistëve për të mos lejuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Të pyetur nga "Koha...

Negociatat, Milo: PD në fazë kritike, arsyet pse disa vende të...

Kreu i PDS-së, Paskal Milo: Nëse zgjedhjet bëhen sot, ose qoftë edhe pas tre muajsh në vjeshtë, opozita nuk ka shanc të ketë rezultat...

Anëtarja më e pakënaqur e BE-së?

Studimet më të reja për disponimin e banorëve të vendeve të Bashkimit Evropian (Eurobarometri) tregojnë se në shumë vende të cilat janë anëtarësuar së...

Operacion i madh kundër trafikut të drogës në gjithë vendin, disa...

Krimet e Rënda kanë organizuar një operacion për goditjen e një grupi trafikantësh droge. Mësohet se operacioni është kryer në të gjithë vendin ku dhe...

“Marshojmë për jetët tona”, protesta kundër armëve në SHBA

Mijëra demonstrues u mblodhën të shtunën në Uashington dhe në qytete të tjera amerikane për të kërkuar ligje më të ashpra të armëve pas...

FOTOT / Aksioni kundër vjedhjes së ujit, ndërpriten lidhjet e paligjshme...

Aksioni për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme të ujit të pijshëm është shtrirë përgjatë gjithë linjave kryesore të transmetimit. Grupe Task-Force, me ndihmën e...

Skema e re e ndihmës ekonomike, Voltana Ademi e konteston

Ligji i ri i ndihmës ekonomike është kontestuar edhe nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Përmes një deklarate për median, Ademi, në cilësinë...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...