E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Kukes

Etiketim: Kukes

Albana Vokshi takime në Kukës dhe Lezhë: Ti’ japim fund regjimit

Deputetja e PD-së Albana Vokshi ka zhvilluar disa takime me gratë dhe vajzat në Kukës dhe Lezhë, ku u kërkoi t’i bashkohen protestës së...

Kukësi “i dënuar” për të fituar në Vlorë

Në orën 17:00, vëmendja e kampionatit shqiptar do të spostohet në Vlorë, ku do të luhet edhe supersfida e javës, pasi Flamurtari vendas do...

Rinisin reshjet e dëborës. Vijojnë të jenë të bllokuara disa fshatra...

Në veri dhe verilindje të vendit reshjet e dëborës kanë rinisur, ku situata vijon të jetë problematike në disa fshatra dhe  ku reshjet kanë...

Moti i acartë, në Kukës ka ngrirë dhe tregu

Trotuare e rrugë të ngrira. Tregu i ngrirë. Kjo është panorama në qytetin verilindor të Kukësit. Temperaturat e ulëta kanë bërë që shumica e...

Banorët e fshatrave të thellë të Kukësit apel therës: Kemi ushqime...

Prej më shumë se 10 ditësh banorët e fshatrave të thellë të Kukësit janë bllokuar nga dëbora. Rezervat e ushqimeve po i mbarojnë çdo...

FOTO/ Bora shton intensitetin në Kukës, ja si paraqitet gjendja në...

Reshjet e borës janë rikthyer në verilindje. Ato nisën pas mesnate dhe intensiteti i tyre u shtua gjatë mëngjesit të sotëm. Bashkia e Kukësit...

Kukësi zgjohet i mbuluar nga bora, zbardhet edhe Rruga e Kombit

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka rikthyer reshjet e borës në zonat veriore dhe verilindore të vendit. Kukesi është gjuar këtë të premte i...

Një protestë po ndodh edhe në Kukës, këto janë kërkesat për...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka marrë një sërë masash ndaj tregëtuesve të mishit në Kukës. Gjatë kontrolleve, AKU-ja ka gjobitur dhe konfiskuar mishin në...

Më të kërkuarit e Kukësit, në ‘listën e zezë’ edhe Zyflie...

Publikohet "lista e zezë" e personave më të kërkuar për qarkun e Kukësit. Policia e Shtetit ka bërë të njohur ditën e sotme emrat...

Kukës, biznesi mirëpret vendosjen e taksës 100% për produktet serbe

Ndryshe nga qeveria shqiptare, biznesi mirëpret vendimin e kosovës për vendosjen e taksës 100 % ndaj produkteve serbe! Nga Kukësi, Kryetar i Shoqatës “Biznesi për...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...