E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Kujdes

Etiketim: kujdes

Kujdes, shkëlqimi është i rremë

Dhjetë vjet kanë kaluar qëkur flluska gjigande e tregut amerikan të pasurive të paluajtshme u shpërbë në ajër duke sjellë një recesion të vështirë...

Qeveria britanike: Udhëtoni në Shqipëri, por kujdes kur i jepni makinës

Mbi 80,000 shtetas britanikë vizitojnë Shqipërinë çdo vit, sipas të dhënave të zyrës së Ministrisë së Jashtme britanike. Shumica e vizitave janë pa probleme,...

Nëse shihni këto shenja, dikush tjetër ju ka hakuar kompjuterin tuaj!

Për të parandaluar vjedhjen e fjalëkalimeve dhe të dhënave të tjera të rëndësishme, duhet t’i kushtoni vëmendje çdo ndryshimi në kompjuterin tuaj. Këto janë disa mënyra për ta...

Të moshuarit në dimër janë delikatë si foshnjat

Kur ditët të shkurtohen dhe temperaturat bien, dimri bëhet gjithnjë e më i rrezikshëm për njerëzit e moshuar. Ndërsa shumica i shpëtojnë dimrit me...

Aksident i rëndë në aksin rrugor Tiranë-Rinas (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në këto minuta në aksin rrugor Tiranë - Rinas. Fatmirësisht në këtë ngjarje, ku sic e shihni edhe...

Kjo video të bën të mendohesh dy herë për blerjen e...

Sa herë shkoni në supermarkete, me siguri një nga gjërat që shihni me vëmendje janë datat e skadencës së produktit. Një kamera e fshehtë e...

Kujdes ! Larja e pulës përpara gatimit mund t’ju marrë jetën

Që pula e pagatuar përmban në lëkurën e saj baktere të dëmshme si salmonella dhe listeriam nuk është diçka e panjohur nga ne, por që larja e këtij...

Kujdes, robotët seksualë mund t’ju vrasin

Të gjithë personat që kanë robotë seksual në shtëpi duhet të bëjnë kujdes të madh. Doktori Nick Patterson ka folur për këtë rast, duke...

Shkencëtarët japin alarmin! Kremi i plazhit shkakton kancer

Në këto ditë të nxehta plazhi është “parajsa” e preferuar ku arratisemi për t’u freskuar. E padyshim një ndër aksesorët që smundemi të bëjmë pa të është...

Ekspertet: Kujdes me publikimet në rrjetet sociale, pasi ju…

Ekspertët e IT theksojnë se mbrojtja nga sulmet kibernetike kërkon informacion të vazhdueshëm me të rejat e fundit. Në shkolla të ndryshme të vendit po...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...