Ballina Etiketimet Kufijte

Etiketim: kufijte

Kai Sauer rrëzon Thaçin: Nuk janë ndërkombëtarët që duan të ndajnë...

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë për...

Serwer: SHBA-të do t’i thonë jo ndryshimit të kufijve, rrezik i...

Ndarja e Kosovës apo ndërrimi i territoreve do të jetë një rrezik i madh për gjithë Ballkanin dhe një gjë e tillë nuk do...

Asistenti i Ahtisaarit: Ideja e kufijve, jo e ndërkombëtarëve

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB, ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë...

Kufijtë, Berisha: Deklarata e Merkel, përgjigjja e merituar ndaj Beogradit dhe...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur deklaratën e kancelares gjermane Angela Merkel që u shpreh dje kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan. Berisha thotë se kjo...

Daçiç kërcënon Perëndimin: Iku, tani mbaroi o të paturp, ju e...

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç në krah të zëdhënëses së Jashtme të Rusisë, ka lëshuar një mesazh të fortë për të gjithë...

Austria mbyll kufijtë, Gjermania ashpërsohet, emigrantët drejt jugut të Evropës

Austria, gati për mbylljen e kufirit me Italinë, pas marrëveshjes në Gjermani Marrëveshja e arritur mes kancelares gjermane, Angela Merkel, dhe ministrit të Brendshëm gjerman,...

VIDEO/ Ja si kanë ndryshuar kufijtë pas dy luftrave botërore, Shqipëria...

Në Luftën e Parë Botërore e cila ka zgjatur nga viti 1914 deri më 1919, kanë marrë pjesë 32 kombe. Këto konflikte kanë transformuar...

“Ndryshimi i kufijve në Ballkan garanton paqe të përhershme”

Një analizë që mban emrin e Timothy Less botuar në revistën “Foreign Affairs” është e mendimit se ndryshimi i kufijve në Ballkan mund të...

Berisha kundër Ramës për sirianët: Këtë akt e bënin etërit e...

Ish-Kryeministri Sali Berisha është shprehur kundër vendimit të Kryeministrit Edi Rama për mbylljen e kufijve ndaj refugjatëve të Lindjes së Mesme. Berisha shkruan në...

EDITORIAL

Opozita: Protesta popullore deri në rrëzimin e Ramës

Drejtuesit e partive opozitare vendosën mbrëmjen e sotme që të nisin protestat mbarëpopullore për rrëzimin e qeverisë...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...