E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Kufijte

Etiketim: kufijte

Asistenti i Ahtisaarit: Ideja e kufijve, jo e ndërkombëtarëve

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB, ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë...

Kufijtë, Berisha: Deklarata e Merkel, përgjigjja e merituar ndaj Beogradit dhe...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur deklaratën e kancelares gjermane Angela Merkel që u shpreh dje kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan. Berisha thotë se kjo...

Daçiç kërcënon Perëndimin: Iku, tani mbaroi o të paturp, ju e...

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç në krah të zëdhënëses së Jashtme të Rusisë, ka lëshuar një mesazh të fortë për të gjithë...

Austria mbyll kufijtë, Gjermania ashpërsohet, emigrantët drejt jugut të Evropës

Austria, gati për mbylljen e kufirit me Italinë, pas marrëveshjes në Gjermani Marrëveshja e arritur mes kancelares gjermane, Angela Merkel, dhe ministrit të Brendshëm gjerman,...

VIDEO/ Ja si kanë ndryshuar kufijtë pas dy luftrave botërore, Shqipëria...

Në Luftën e Parë Botërore e cila ka zgjatur nga viti 1914 deri më 1919, kanë marrë pjesë 32 kombe. Këto konflikte kanë transformuar...

“Ndryshimi i kufijve në Ballkan garanton paqe të përhershme”

Një analizë që mban emrin e Timothy Less botuar në revistën “Foreign Affairs” është e mendimit se ndryshimi i kufijve në Ballkan mund të...

Berisha kundër Ramës për sirianët: Këtë akt e bënin etërit e...

Ish-Kryeministri Sali Berisha është shprehur kundër vendimit të Kryeministrit Edi Rama për mbylljen e kufijve ndaj refugjatëve të Lindjes së Mesme. Berisha shkruan në...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...