E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Kufijte

Etiketim: kufijte

Nuk votohet rezoluta e LDK-së për kufijtë e Kosovës

Kuvendi i Kosovës nuk ka votuar rezolutën kundër idesë së hedhur nga Presidenti Thaçi për korrigjimin e kufijve. Rezoluta e propozuar nga LDK kishte vetëm...

Kufijtë, Thaçi për skeptikët e paqes Kosovë – Serbi: Nuk do...

Presidenti Thaçi ka vijuar komunikimin e tij të përditshëm në FB, me statuse të rregullta, duke promovuar politikën e tij për të ardhmen e...

Opozita i shkruan letër Mogherinit, kundërshton idenë e shkëmbimit të territoreve

Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, LDK, VV, PSD dhe Alternativa i kanë dërguar letër Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, të...

Le Figaro: Franca mbështet korrigjimin e kufijve, Macron shpreson ta bindë...

E përditshmja prestigjioze franceze “Le Figaro” ia ka kushtuar një tekst të veçantë dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ajo ka...

Opozita kosovare: Ideja e presidentit Thaçi për kufijtë rrezikon shtetësinë e...

Partitë opozitare në Kosovë vlerësojnë se ideja e Presidentit, Hashim Thaçi, për korrigjim të kufijve me Serbinë është veprim kundër-kushtetues si dhe paraqet sulm...

”Kosova po shitet”, Albin Kurti paralajmëron protesta masive

Në Kosovë priten protesta të mëdha. Me thirrje të forta ka reaguar këtë të dielë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje për idenë e korigjimit të...

Korrigjimi i kufijve, Duma: Rama fshihet pas xhaketës së Hahn

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, deputetja e PD-së, Grida Duma ka folur për debatet rreth korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë,...

“Kufijtë”, Çollaku: S’mund të vendosë Thaçi për kombin, diplomacia shqiptare në...

Korrigjimi apo shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë ka trazuar jo pak ujërat e diplomacisë dhe të politikës në të dyja anët e...

Kufijtë, Vetëvendosja: Protestat, opsion për ta ndalur Thaçin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi, ka bërë të ditur që partia e tij është kategorikisht kundër ndarjes së Kosovës. “Të gjitha të këqijat Kosovës...

Kai Sauer rrëzon Thaçin: Nuk janë ndërkombëtarët që duan të ndajnë...

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë për...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...